Slunolamy od českého výrobce Alaris se hodí nejen pro administrativní budovy
Druh stínění i krásný architektonický prvek pro každou moderní stavbu, který je nejúčinnější, pokud je umístěn nad okny jižní fasády. Přečtěte si vše podstatné o slunolamech.
Co je to slunolam?
Jedná se o moderní typ stínění, které tvoří venkovní lamelová konstrukce umístěná na fasádu budovy. Slunolam má za úkol, aby přímý sluneční svit nepronikal do interiéru a na určité části fasády budovy. Díky tomu se pak významně snižuje teplota v budově. A to i bez klimatizace.Pokud si na fasádu nainstaluji slunolam, bude v interiéru šero?
V žádném případě, nemusíte se obávat. Lamely slunolamu jsou naklopeny do vhodného úhlu tak, aby odstínily přímé sluneční paprsky, které jsou příčinou přehřívání budov. O denní světlo v interiéru ale v žádném případě nepřijdete.Hlavní rozdíl mezi vertikálními a horizontálními slunolamy
Vertikální slunolamy si můžete pořídit s lamelami ve svislé či vodorovné poloze. Nejoblíbenějším typem jsou však horizontální slunolamy, protože tento typ se instaluje nad okno a nebrání tak volnému výhledu ven. Navíc na budovách vypadá velmi hezky.Kam se slunolamy hodí?
„Slunolamy lze aplikovat jak na rodinné, tak samozřejmě na průmyslové objekty. U komerčních budov je slunolam nejen funkčním prvkem, ale zejména designovou záležitostí, která většinou udělá fasádu a tvar budovy zajímavým. Pokud je slunolam aktivní tak ji samozřejmě také rozhýbe. U rodinných domů je třeba vždy postupovat v souladu s architektonickým návrhem architekta," řekl jednatel společnosti Alaris, pan Radek Pelz. Tato úspěšná česká společnost ze Zlína se zaměřuje na výrobu bioklimatických pergol, screenových rolet a slunolamů.Společnost SUN SYSTEM je na trhu už přes 20 let, specializuje se na vše kolem stínící techniky pro interiéry (žaluzie, rolety, japonské posuvné stěny a další) i exteriéry (markýzy, pergoly) a poskytuje klientům nadstandardní záruky a plný servis.