Reklama
Měřicí a regulační technika
Archiv článků od 6.5.2020 do 14.10.2020

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

14.10.2020
TESTO, s. r. o.

S narůstajícím počtem plně klimatizovaných pracovišť v energeticky účinnějších nových nebo rekonstruovaných budovách vzrůstají také stížnosti zaměstnanců na tepelnou nepohodu na pracovišti. Bez vhodné měřicí techniky je prakticky nemožné, aby technici zjistili rozdíl mezi osobní nepohodou a skutečnými negativními klimatickými účinky v interiéru. To je nezbytné pro odstranění případných negativních vlivů klimatizačních a ventilačních systémů.

28.8.2020
TESTO, s. r. o., Martin Dragoun, Product manager

Už víme, že spalování je konverze primární chemické energie obsažené v palivu (např. uhlí, ropa, zemní plyn nebo dřevo) na teplo (sekundární energii) oxidačním procesem. Palivo, které spalujeme obsahuje zejména uhlík (C) a vodík (H2). Při spalování těchto látek na vzduchu se spotřebovává kyslík (O2). Tento proces se nazývá oxidací. Prvky obsažené v palivu a v atmosféře při spalování vytvářejí nové sloučeniny.

26.7.2020
Siemens, s.r.o.

Siemens Smart Infrastructure představuje nová čidla jemných prachových částic PM2.5, která jsou součástí produktové řady Symaro. Čidla měří koncentraci prachových částic a nečistot, včetně jemného písku, a přispívají tak k vytváření zdravého a produktivního vnitřního prostředí v budovách. Rychle a přesně předávají naměřené hodnoty do technologicky vyspělých řídicích systémů budov, které zajišťují komplexní monitorování a regulaci vnitřního prostředí.

Optimální vnitřní klima s rekuperací vlhkosti (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic s.r.o.)
21.7.2020
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Jak mít v interiéru stále čerstvý vzduch a optimální klima po celý rok, když jsou domy a byty za účelem úspory energie izolované a větrání nedostatečné? Řešení nabízí systém řízeného větrání s entalpickým výměníkem, který zajistí maximální komfort bydlení díky rekuperaci tepla i vlhkosti a současně šetří náklady.

9.7.2020
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Společnost Schneider Electric, světový expert v řešení pro řízení a automatizaci energie, představuje novinky pro své univerzální řešení systému řízení digitální zátěže TeSys™ island. Jde o jeden z nejinovativnějších produktů, který při představení na veletrhu SPS v Norimberku v Německu získal třetí místo v kategorii Automation Awards.

9.6.2020
TESTO, s. r. o., Martin Dragoun, Product manager, Testo, s.r.o.

Chladicí zařízení se stala nepostradatelnými v mnoha oblastech našeho každodenního života. Starají se o optimální klima budov, chladí průmyslové procesy a umožňují delší skladování a zmrazování potravin. Výhody chladicích zařízení jsou však spojeny se značnou spotřebou energie, která celosvětově neustále stoupá a zatěžuje klima.

4.6.2020
BELIMO CZ spol. s r.o.

Díky kompletnímu sortimentu čidel může firma Belimo nabídnout všechny přístroje na provozní úrovni TVK společně. Pohony a ventily jsou doplněny rozsáhlým sortimentem čidel pro teplotu, vlhkost, kvalitu vzduchu a tlak.

2.6.2020
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

V pestrém portfoliu společnosti Amtech spol. s r. o. nalezneme výjimečný oktet aplikací. Jsou to pomocníci nejenom v elektrotechnice, ale i v celé řadě jiných odvětví. Například Viktor Čistič zde má premiéru jako zcela jedinečný „záskok za lidský faktor“ v bojových podmínkách probíhající pandemie.

28.5.2020
BELIMO CZ spol. s r.o.

Nová nabídka čidel vychází z dlouholetých zkušeností a odborných znalostí firmy Belimo v odvětví TVK a je projevem naší snahy nabídnout zákazníkům vždy přidanou hodnotu. Inovativní design umožňuje jednoduchou montáž a bezproblémovou integraci pro zajištění optimálního systémového řešení.

24.5.2020
SINCLAIR Global Group, s.r.o.

Řídicí modul SCMI-03 slouží jako ovládací prvek pro venkovní jednotky GSH a komponenty hydroboxu. Je proto efektivním řešením pro aplikace tepelných čerpadel vzduch/voda určených pro vytápění rezidenčních objektů.

6.5.2020
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Vymyslet systém vodoměrů, popřípadě měřičů tepla, k tomu způsob měření a následně správu dat, je velký oříšek. Orientace ve vodoměrech, co který umí, ale hlavně co neumí, je zlatý grál dnešní doby. Kudy tato cesta vede, na co je potřeba se zaměřit a jaký je výsledný přínos? A kdo nás tím vším provede?


zpět na aktuální články
 
 

Reklama