Digitální multimetry s automatickým rozpoznáním měřené veličiny, klešťové multimetry s unikátním úchopným mechanismem nebo zkoušečky napětí, které zároveň měří i proud - vítejte do nové éry!
Instalační firmy, revizní technici, elektrikáři, nebo pracovníci elektroúdržby potřebují dnes ke své každodenní práci rychlý nástroj pro nalezení přechodových odporů v elektrickém rozvaděči. Tato rychlá kontrola může být provedena během několika vteřin s pomocí termokamery, která nalezne jakékoliv zvýšení povrchové teploty. Funkce vyhledání nejteplejšího bodu na displeji termokamery nalezne elektrickou svorku s nejvyšší teplotou, označí přesné místo a uvede teplotu spoje.
Jak monitorovat, plánovat a řídit provoz vícero solárních elektráren na dvou kontinentech, z jednoho centrálního dispečinku a s minimálními nároky na personál? Mezinárodní společnost Photon Energy se sídlem v Amsterdamu nabízí zákazníkům komplexní služby v oblasti solárních elektráren a v současnosti provozuje či rozvíjí více než 100 střešních i pozemních solárních systémů o celkovém výkonu 230 MWp.
Společnost Kamstrup v rámci svého konceptu dálkových odečtů uvádí na trh nový prvek pro vybudování on-line odečtové sítě. Významně se tím rozšiřují možnosti on-line odečítání dat o spotřebách nejen u odběratelů, ale především na technologických a sekčních měřidlech. A to vše v rámci vlastní rádiové sítě, která nabízí nejen variabilitu, ale i potřebný objem dat a rychlou zpětnou vazbu.
Recenzovaný „Velikost“ řídicího systému má významný vliv na to, jak k němu přistupují jednotliví účastníci dodavatelského řetězce – investor, projektant, obchodník a realizační technik či programátor. Jak ale vlastně velikost určit – a jak ji vůbec definovat? Z hlediska měření a regulace můžeme vyzdvihnout dva hlavní faktory: rozsah a složitost.
Švýcarský výrobce Belimo dále rozvíjí jedinečnou technologii regulačních kulových kohoutů a v inteligentním Energy Valve nabízí nové průlomové možnosti. Díky integraci moderní webové technologie jsou hodnoty spotřeby ve vodních okruzích měřeny a ukládány. Kdykoliv si je lze vyvolat za posledních 13 měsíců. Jsou tak podkladem pro energetický monitoring, pro kontrolu, analýzu a energetickou optimalizaci okruhů teplé a studené vody.
Proč je důležité sledovat kvalitu vnitřního vzduchu? Podle nedávných studií bylo zjištěno, že průměrný člověk stráví až neuvěřitelných 90 % času uvnitř – ať už doma, v práci, ve škole nebo třeba při jídle. Takovýmto dlouhodobým pobytem v uzavřených prostorách bez řízené ventilace dochází k postupnému zhoršování kvality vzduchu.