Bezpečná údržba fotovoltaických panelů? Víme jak.
Pravidelná údržba panelů může být noční můrou. S jakým řešením nešlápnete vedle?
Práce na střeše je jedním z nejnebezpečnějších povolání, to proto, že i sebemenší chybička může mít fatální následky. Jak zajistit bezpečnost? Například instalací záchytného systému.
Kde hrozí největší riziko
Na střeše by se v rizikové zóně neměl pohybovat nikdo nezjištěný. Co to ovšem znamená v praxi? Stručně a jasně - ať už na střeše provádíte jakékoliv práce (od údržby okapů, pokládku fólie přes údržbu fotovoltaických panelů) měli byste být vždy zajištěni proti pádu, a to:
- podél volných okrajů střechy,
- světlíků (na které se mnohdy zapomíná),
- technologických prostupů a dalších otvorů,
- také při výlezu na střechu,
- proti uklouznutí a pádu na střechách se sklonem 25°.
Střecha s fotovoltaikou
Realita je taková, že pochozí prostor na střeše je mnohdy maximálně využit panely, pohyb v rizikové zóně je tak velmi často nevyhnutelný. Veškeré práce na střeše (např. údržba a revize fotovoltaických panelů) proto vyžadují pečlivé plánování a použití bezpečnostních opatření. To proto, že je riziko pádu nebo úrazu významné, a vyžaduje se tak důsledné dodržování bezpečnostních postupů. Přírodní vlivy jako déšť, sníh, námraza a vítr obtížnost jen zvyšují.
Jedno mají společné
Fotovoltaika a záchytný systém. Že jde o dva zcela odlišné produkty? Kde že, oba zachytávají! Jeden sluneční energii, druhý pády.
Chcete začít montovat záchytný systém? Ozvěte se nám. Školíme zdarma.
Český certifikovaný výrobce střešního záchytného a zádržného systému proti pádu osob ROOFIX. Nově prodáváme i vybavení pro práci ve výškách. Nabízíme tak komplexní ochranu při práci ve výškách. Smyslem naší práce je zajistit bezpečný pohyb a práci na ...