Solární pohon Somfy OXIMO WireFree io dokáže vyrobit dostatek energie nutné k pohybu rolet jen z přirozeného denního světla. Vaše rolety budou bezchybně fungovat bez elektrické instalace za každého počasí.
V dnešní době, kdy domácnosti hledají prakticky jakýkoliv způsob, jak ušetřit za energie, se téma chytré domácnosti vrací na výsluní pozornosti. Nepřináší totiž jen praktičnost a pomoc, ale také zmíněnou úsporu, která je nyní tolik aktuálním tématem. Ušetřit můžeme hlavně regulací vytápění v kombinaci se zastíněním a vypínáním zásuvek.
Každý z nás se stále častěji setkává s různými zkratkami a převzatými slovy z anglického jazyka, a to ve všech oblastech našeho života. Tento článek stručně vysvětluje některé pojmy týkající se oblasti vytápění a zároveň popisuje možnosti využití souvisejících výrobků, zejména pak regulační techniky Vaillant.
Desigo je vlajková loď společnosti Siemens v oblasti řídicích systémů pro individuální projekty automatizace budov. Na přelomu let 2020 a 2021 byly do prodeje uvedeny první regulátory nové generace – kompaktní regulátory Desigo PXC4 a integrační regulátor Desigo PXC5 – kterých se již celosvětově prodalo přes osmnáct tisíc. V květnu 2022 byl spuštěn také prodej tří modulárních regulátorů Desigo PXC7, které nové generaci umožňují realizaci velkých MaR rozvaděčů se stovkami datových bodů.
Společnost Siemens Smart Infrastructure představila novou, otevřenou a interoperabilní cloudovou sadu softwaru s názvem Building X. Je určena pro chytré budovy a jedná se o první nabídku příští generace založenou na platformě Siemens Xcelerator. Cílem dnes uvedené otevřené digitální platformy Siemens Xcelerator je urychlit digitální transformaci v nejrůznějších průmyslových odvětvích, v dopravě, energetických sítích a v oblasti budov.
Zapomeňte na chytré domy, automatizované bytové domy, kancelářské budovy, prodejny, restaurace, hotely… Těch už tu bylo a nikoho moc nepřekvapí. Inteligentní systém zároveň dokáže vyřešit i velmi specifické nároky či originální nápady. Víte, že pomáhá třeba s léčením včelstev či inovuje řízení věžních hodin? Přinášíme výběr zajímavých projektů chytré automatizace.
Energetiku domácností promění nejen fotovoltaika s baterií, ale i rozvoj elektromobility. Domácnosti s baterií a elektromobilem by se v budoucnu mělo zapojit do poskytování podpůrných služeb. Síť totiž bude podporu potřebovat, proměnlivost dodávek i cen bude vysoká vlivem přibývajících obnovitelných zdrojů.
Prakticky každá z technologií v budovách dnes dostane svou řídicí jednotku, mikrokontroler či PLC. Je to potřeba, nemá smysl zaměstnávat lidi, aby chodili otáčet ventily, mačkat čudlíky a kontrolovat přístrojové desky, když tu práci zvládne automat. S velikostí budovy roste i zodpovědnost a náročnost řízení technologií. Čím větší projekt, tím více inteligence je třeba.
Odborný Ukazatel připravenosti budovy pro chytrá řešení (SRI) vychází z nové evropské směrnice o energetické náročnosti budov. V článku je popsán princip vyhodnocení ukazatele, koncept virtuálního průkazu energetické náročnosti budovy a test na datech sbíraných v rámci nízkoenergetického rodinného domu.
Je uklidňující odjet na dovolenou a nebát se, že si zloději všimnou vaší nepřítomnosti. Je příjemné usnout u televize a nestarat se o to, že je třeba zhasnout, ztlumit topení, zkontrolovat, zda je zamčeno. Je pohodlné, když se žaluzie samy stahují podle počasí… Takový klid a pohodlí nabídnou chytrá řešení od Somfy.