logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Inteligentní budovy
Archiv článků od 22.10.2007 do 8.2.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

8.2.2010
Ing. Miroslav Kotrbatý

Jak definovat inteligentní průmyslovou halu? Kromě dosažení odpovídajících mikroklimatických podmínek v pracovní oblasti (nikoliv jen vytápění) přicházejí v úvahu i podmínky technologické a to jak v samotném výrobním procesu, tak i při realizaci energetických soustav a následně i náročnosti obsluhy a údržby. To vše s minimálními spotřebami všech druhů energií vyrobených v jakémkoliv zdroji.

14.1.2010
Josef Vališka, Vlastimil Růžička, redakce

Zelený a chytrý – tak by se dal ve zkratce nazvat objekt vídeňského Siemens City. Tento unikátní komplex v sobě zahrnuje zajímavou architekturu, zdravé pracovní prostředí a nejmodernější technologie. Díky nim se může pyšnit nálepkou Zelená budova, kterou od Evropské komise získávají stavby, jež spotřebovávají o čtvrtinu méně energie, než určují zavedené standardy.

27.11.2009
redakce

V pátek 27. 11. proběhl seminář Hodnocení energetické náročnosti a evropské normy. V rámci tohoto semináře zazněla přednáška Jaapa Hogelinga, managing directora společnosti ISSO z Rotterdamu.

13.11.2009
Jiří Novák, ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Katedra měření

Nakladatelství GRADA vydalo publikaci Automatizované systémy budov. Kniha, která je překladem z německého originálu Gebäudeautomation, se věnuje problematice distribuovaných systémů vhodných pro řízení technologií jako jsou HVAC, osvětlení a stínění, distribuce a měření a řízení dodávek médií, bezpečnostní aplikace a mnoho dalších.

26.10.2009
Ing. Václav Matz, Ph.D.

V článku je popsáno využití programovatelných termostatických hlavic, které výrazně přispívají k možnostem regulace vytápění. Článek především přibližuje běžnému uživateli popis funkcí implementovaných v elektronických termostatických hlavicích.

28.9.2009
prof. Ing. Pavel Ripka, CSc.

Ve čtvrtek 17.9. proběhl na ČVUT v Praze zápis studentů do nového magisterského studijního program Inteligentní budovy (IB). I díky serveru TZB-info, který o tomto programu informoval, byl o tento náročný obor značný zájem - jen na elektrotechnickou fakultu (ČVUT-FEL) se přihlásilo 73 uchazečů, po absolvování přijímacího řízení ke studiu nastupuje 57 studentů.

10.8.2009
Protronix s.r.o.

Pokud pracujete nebo studujete, strávíte ve škole resp. na pracovišti běžně téměř polovinu svého aktivního času. To je jeden z hlavních důvodů, proč by na dobrou kvalitu okolního vzduchu měl být kladen velký důraz. Nejčastěji jsou využívány ventilační systémy, které přivádějí do prostoru venkovní vzduch a zajišťují odtah vnitřního vydýchaného vzduchu s vysokou vlhkostí, zápachy a výpary apod.

1.8.2009
Siemens, s.r.o.

Začátkem července se veřejnosti poprvé otevřely prostory Národní technické knihovny (NTK), která byla za necelé tři roky postavena v areálu technických vysokých škol v Praze. Na výstavbě moderní a technicky mimořádně zajímavé budovy se podílela také společnost Siemens, která se postarala o datovou integraci životně důležitých technologií a současně do projektu dodala řídicí a monitorovací systém pro měření a regulaci a dále systém elektrické požární signalizace.

25.7.2009
Vlastimil Růžička, redakce

Inteligentní budovy jsou středem zájmu mnoha akademických pracovišť. Stavební fakulta ČVUT Praha dokonce otevřela za tímto účelem speciální laboratoře. Systém inteligentního řízení budov "Kobra systém", který dodává společnost ADP CZ,.a.s., a který je významnou součástí vybavení laboratoře popisuje v rozhovoru ing. Kamil Arnošt, obchodní a marketingový ředitel společnosti.

14.2.2009
redakce

Do konce března probíhá příjem přihlášek do nového dvouletého magisterského studijního programu Inteligentní budovy, který bude společně vyučován stavební, strojní a elektrotechnickou fakultou ČVUT v Praze. Na nový program jsme se zeptali koordinátorů z jednotlivých fakult, prof. Ripky, prof. Kabeleho a doc. Bašty.

21.8.2008
WILO CS, s. r. o.

Pro komunikaci mezi čerpadlem a ostatními úrovněmi automatizovaného řízení budov vyvinul dortmundský specialista na čerpací techniku WILO AG Wilo-IF-moduly PLR a Wilo-IF-moduly LON. Pomocí těchto sériových, digitálních rozhraní je možno čerpadla bez větších nákladů integrovat do nejrůznějších systémových prostředí automatizovaného řízení budov.

8.7.2008
Petr Buchar, JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Johnson Controls, globální lídr, který nabízí energeticky úsporná řešení v oblasti automatizačních systémů budov získal pro své produkty licenci od Evropské organizace pro automatizaci budov (European Building Automation and Controls Association - EuBAC) a certifikát BACnet Testing Laboratory (BTL), které zaručují kvalitu a energetickou úspornost ve shodě s evropskými standardy.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.