V nabídce je model pro vnitřní použití, dva univerzální modely pro vnitřní i venkovní použití zabudované ve vytápěných krytech se stupněm krytí IP66 a kopulový (tzv. fixed-dome) model se stupněm krytí IP66 v provedení odolném proti vandalismu.
Kdekoliv v domě anebo vzdáleně mimo dům můžete ovládat osvětlení a spotřebiče, kontrolovat jejich stav, otevřít garážová vrata, příjezdovou bránu, vytáhnout rolety, nastavit teploty a časy vytápění/chlazení pro jednotlivé místnosti, kontrolovat zabezpečení domu, sledovat spotřebu energií a řadu dalších užitečných funkcí.
Slovinská architektonická kancelář Protim Ržišnik Perc obdržela na Dni energetiků v Portoroži cenu časopisu Finance za nejlepší energeticky úspornou stavbu roku 2012. Slovinský distributor řídicího systému Domat, firma Kovintrade, zajišťoval montáž a programování řídicího systému založeného na procesních stanicích MiniPLC.
Jedním z důvodů, proč budovy s téměř nulovou spotřebou energie neplní očekávání uživatelů, je to, že mohou být příliš složité na provozování. Dalším důvodem může být přílišný optimismus projektu,který nezohlední např. spotřeb energie kancelářskou technikou, která ve skutečnosti dominuje v energetické bilanci budovy.
Spíše než na legislativní omezení v oblasti výstavby inteligentních budov narážíme spíše na problém rozdílného přístupu k investičním nákladům u developerů a k následným provozním nákladům u provozovatelů budov. V testovacích i reálných projektech jsme se u uživatelů opakovaně setkali s obavou ze ztráty soukromí.
Aktuálními projekty v novém centru jsou např.: vývoj sběrnice PROFINET a systémů automatizace řízení a pohonů, systémy inteligentního měření spotřeby energie a sběru dat, parkovací systémy s inteligentní tarifikací a centrálním řízením a sitraffic Office a Sitraffic SmartGuard – městská centra řízení dopravy a provozu.
Jednou z nejzvláštnějších budov, které za poslední léta v Evropě vyrostly, je bezpochyby The Squaire na frankfurtském letišti. Impozantní budova, vystavěná nad nádražím vysokorychlostních vlaků ICE na letišti Frankfurt am Main, nabízí 140 tisíc metrů čtverečních užitné plochy, a to na pouhých devíti patrech, za což vděčí délce 660 metrů a šířce 65 metrů. V rámci elektrické automatizace budovy se využívá I/O systém a instalační systém WINSTA® společnosti WAGO.
Každý, kdo měl možnost se zúčastnit lednového stavebního veletrhu BAU, jistě potvrdí, že novinek prezentovaných na stáncích vystavovatelů bylo opět nepřeberně. Jednou z oblastí, které se řada firem věnovala s důrazem, bylo automatizované řízení budov, potažmo inteligentní opláštění objektů. Tomuto tématu vyčlenila prostor i firma Schüco International KG, která automatizaci budov řadí mezi klíčové, neustále se vyvíjející oblasti globálního trhu.
Monitorovací systém pro fotovoltaické elektrárny společnosti Domat Control System byl v únoru 2013 jako první na světě úspěšně certifikován celosvětovou nezávislou autoritou TÜV SÜD. Certifikace zahrnuje klíčové vlastnosti monitorovacího systému, jako je sledování kvality dat, ukládání dat, detekce poruch, grafické rozhraní, odvozené parametry, maximální zpoždění přenosu dat, dálkový přístup a hlášení alarmů
Centrála společnosti Schneider Electric se stala nejekologičtější budovou světa. Jako vůbec první získala nejvyšší ohodnocení „Outstanding“ (tedy česky řečeno mimořádný) mezinárodní komisí udělující certifikát BREEAM. Komise hodnotí kvalitu budovy, jako například dopad na životní prostředí, úspory energií či prostředí uvnitř objektu.
Tento článek navazuje na předchozí část Instalace komunikační sběrnice M-Bus. V dokončení nás čeká několik tipů pro práci s komunikačními převodníky, kterými je sběrnice M-Bus propojována s PLC nebo PC s vizualizací, a taktéž tipy pro zapojení pulsních převodníků.
Společnost Schneider Electric uvádí na trh SmartStruxure - novou generaci inteligetního řídicího systému budov (iBMS). Článek přináší stručný přehled o historii BMS a nastínění celkové koncepce elektro architektury Schneider Electric. Nový iBMS přináší hlubší propojení s IT technologiemi, než jste byli zvyklí.