Premiér zdůraznil obnovení schopnosti státu stavět, avizoval změny legislativy a zmínil rovněž prioritu čerpání evropských fondů, nejdříve pro dopravní infrastrukturu, školky a školy a sociální bydlení.
Ve stavbách občanské vybavenosti se stále můžeme setkat s nevyhovujícími realizacemi hygienického zázemí pro osoby s omezenou schopností pohybu. Podívejme se podrobněji na některé z nich. Pražská organizace vozíčkářů s tímto cílem a ve spolupráci s ČVUT FA a Sjednocenou organizací nevidomých pořádá v nové budově ČVUT – Fakulty architektury již 12. ročník takto zaměřeného odborného projektu Překonejme bariéry 19.–20. 11. 2014. Ve středu 19. 11. odpoledne se plánuje workshop.
Pilotní projekt Cohousing Plus bude představen na veletrhu FOR SENIOR, který se koná v Praze Letňanech do 6. 4. 2014. Návrh i celý koncept Cohousingu Plus v sobě propojuje individuální a komunitní bydlení a může tak výrazně přispět ke zkvalitnění života seniorů - vytváří prostor pro fungující společenství.
Za určitých životních situací se člověk stává méně soběstačný a mohou přijít nečekané situace. Nelze s ním být 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Chceme-li, aby se například senioři cítili ve svém domácím prostředí bezpečně co možná nejdéle, pak řešením může být Granny od Jablotronu. Jde o spojení maximobilu a osobního tísňového tlačítka.
Norma ČSN 73 4108 Hygienická zařízení a šatny z února 2013 platí u změn dokončených staveb a změn v užívání staveb; neplatí pro zařízení v budovách obytných (viz ČSN 73 4301), v zařízení zdravotních a léčebných provozů a pro navrhování speciálních šaten, které vzhledem k provozu zařízení vyžadují zvláštní řešení.