Sjednocení dosud nepřehledných energetických štítků u spotřebičů plánuje na letošní rok Evropská unie, týkat se bude i českého trhu. Uvažuje se o odstranění kategorie A +, A ++ a také A +++ u ledniček, praček, sušiček a myček nádobí.
Čím je váš dům starší, tím náklady na jeho údržbu a vytápění rostou. Opravy přibývají a zároveň také klesá jeho celková hodnota. Jak tomu zabránit? Problém omezené životnosti rodinného nebo panelového domu se dá vyřešit investicí do revitalizace. Existují způsoby, jak výrazně snížit náklady na zateplení, získat státní dotace nebo se dohodnout na výhodném financování od firmy Revolt.
Energetické štítky na chladničkách, myčkách a dalších elektrospotřebičích jsou dnes již samozřejmostí. Od září letošního roku budou povinnou výbavou také pro kotle, topné systémy a systémy pro ohřev teplé vody. Zařízení, které bude uvedeno na trh před 26. září 2015, může být do vyčerpání zásob prodáváno.
Na letošním ISH byla zřetelná snaha vystavovatelů nabídnout produkty nejen technologicky vyspělé, ale i umožňující pohodlnou a snadnou obsluhu. V oblasti systémů a komponent pro měření, regulaci a řízení budov to znamená především jednoduché, srozumitelné a designově čisté rozhraní pro koncového uživatele.
Mezi 2 500 vystavovateli se rozhodně neztratili čeští výrobci. V oblasti vytápění, klimatizace a větrání je kladen mimořádný důraz na nízkou spotřebu elektrické energie. Emisní třídy a účinnosti u kotlů na tuhá paliva je věc v Německu již řadu let vyřešená, ale je to stále živé téma. Opět bylo vidět tradiční "německé" téma hygieny vody. A samozřejmě krásné designové kousky v sanitární technice.
Problematice energetické náročnosti a úspor elektrické energie je pozornost věnována již řadu let. V posledním desetiletí se v důsledku diskuze o globálním oteplování a jeho dopadech zvýšil tlak na rychlejší zavádění postupů týkajících se snižování energetické náročnosti budov a jejího hodnocení do praxe. Příspěvek se věnuje vztahu mezi světelně technickými parametry a energetickou náročností osvětlení a popisuje možné směry v hledání energeticky účinných osvětlovacích soustav.
Projekt EPISCOPE vychází z klasifikačního schématu národních typologií obytných budov, které bylo během tří let trvání předcházejícího projektu s názvem TABULA rozpracováno až do podoby výpočetního nástroje. Hlavním úkolem projektu je sledování procesu rekonstrukce bytového fondu u různě velkých souborů budov.
Na základě vyhlášky (ES) č. 327/2011 Komise ze dne 30. 3. 2011 k provádění směrnice 2009/125/ES (směrnice ErP) byla s účinností od 1. 1. 2013 pro ventilátory definována minimální účinnosti u ventilátorů ve výkonnostním rozsahu 125 W až 500 kW. Již tehdy řada výrobků společnosti Remak splňovala nové vyšší hodnoty předepsané minimální účinnosti, které mají platit od 1. 1. 2015.
Využijte výjimečnou nabídku u příležitosti 30. výročí: speciální edice CAD/BIM systému ALLPLAN 30 Year Edition do 15. 12. 2015 za mimořádnou cenu! BIM systém Allplan je komplexní software pro architekty a stavební inženýry. Ve svém 3D modelu, vytvářeném z konstrukčních prvků, nabízí Allplan perfektní základ pro Building Information Modeling (BIM).
Nový přístup k ENB má zásadní dopad na celou oblast stavebnictví. Znamená přehodnocení stávajících znalostí a zkušeností vlastníků budov, stavebníků, projektantů, architektů, prováděcích firem a stavbyvedoucích, stavebních dozorů při individuální výstavbě, ale také autorských dozorů a technických dozorů stavebníka. Má rovněž dopad na činnost pracovníků stavebních úřadů a dotčených orgánů státní správy při ochraně zájmů chráněných zákonem, kterými jsou MPO ČR a Státní energetické inspekce.