Dnes se stává standardem navrhování domů ve 3D projekčních SW, které slouží mimo jiné i k vizualizaci domu. Pokud disponujeme tímto základem, pojďme využít potenciál a modely použít i pro komunikaci s výrobcem pomocí služby HELUZ IFC.
V rámci dotačního programu Oprav dům po babičce nově Státní fond životního prostředí nabízí investorům, kteří nemají dostatečně naspořeno na komplexní renovaci bydlení, možnost zvýhodněného úvěru. Plní tak slib, který dal již před startem programu, a pomáhá nastartovat zatím nenaplněný potenciál. Wienerberger se i nadále snaží pomoci investorům k maximálnímu využití dotace, nyní i za pomoci zvýhodněného financování. V rámci unikátní služby nabízí odhad výše podpory, doporučení projektanta a energetického specialisty a výhodné podmínky na pořádný stavební materiál.
Stavba domu je bezpochyby jednou z nejzásadnějších životních etap, na níž ale čeká řada nástrah a překážek. Komplikovaná a mnohdy nejasná legislativa, vysoké ceny energií i materiálů, ale také špatná dostupnost kvalitních realizačních firem jsou zásadními faktory, které od realizace vysněného bydlení mnoho potenciálních stavebníků odrazují. Velké části problémů ale dokáže předejít dobré plánování, a především volba vhodného konstrukčního systému.
Při rozhodování, od jakého dodavatele se vyplatí odebírat zdivo, je kromě ceny důležité posuzovat i doplňkové služby. Například ke zdivu od značky Porotherm nabízí Wienerberger řadu nadstandardních služeb. Investoři mohou využít dopravu, pojivo zdarma, zákaznickou podporu po celou dobu výstavby hrubé stavby nebo pomoc se získáním dotace „Oprav dům po babičce“ a mnoho dalších výhod, které jsou dostupné i při nákupu produktů Wienerberger přes jiné dodavatele stavebních materiálů.
Recenzovaný S ohledem na progresivní vývoj v rámci cihelných konstrukcí je nutné zajímat se o nové technologie a zvětšovat si povědomí o užití Eurokódu 6, aby konstrukce z moderních zdicích prvků a malt byly správně technicky i ekonomicky navrhovány. V textu nabízíme jednu z možností vyzdění, a to včetně statiky a požární bezpečnosti.
V prostorách stavební fakulty ČVUT můžete do konce února zhlédnout pozoruhodnou výstavu, která mapuje vývoj projektu, jehož cílem je vznik střední školy v Zambii. Nejedná se ovšem o dodávku stavby na klíč, o kterou se po přestřižení pásky všichni přestanou zajímat. Je to přesně naopak. Do stavby školy jsou zapojeni místní obyvatelé, kteří se během celé realizace vzdělávají.
Společnost HELUZ spouští nový ročník oblíbené soutěže Dům roku, v rámci které hledá nejlepší realizaci z cihel HELUZ. Letošní novinkou je zvýšení výhry na 100 tisíc korun, kterou pořadatel automaticky rozdělí mezi investora, čili stavebníka a autora projektu. Přihlásit stavbu může kterýkoli z nich. Registrace jsou otevřené od 19. února do 15. dubna.
Snižování emisí ve výrobě, cirkulární ekonomika, úcta k přírodě, energetická soběstačnost nebo diverzita a podpora žen ve stavebnictví. To jsou jen některá z témat, ke kterým se v rámci Udržitelného programu pro rok 2023 skupina Wienerberger zavázala v oblasti udržitelného rozvoje a sociální odpovědnosti, uvádí zpráva o společnosti Wienerberger.
Wienerberger uvádí na trh inovativní fotovoltaický systém, integrované moduly Wevolt X-Tile. Převratnou novinkou za značku Tondach jsou střešní okna, která doplní ucelený sortiment nekeramických doplňků pro komplexní realizaci střechy. Porotherm představuje užší akustické cihly, které šetří místo na stavbě a jsou udržitelnější. Na trh také uvedou první vhodnou cihlu pro robotické zdění.
Porotherm od Wienerbergeru představí ověřené produkty i novinky roku 2024 na veletrhu Infotherma Ostrava. Hlavními tématy 29. ročníku výstavy jsou vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů. Porotherm představí speciální typ zdiva pro novostavby, který umožňuje efektivní snižování energetické spotřeby v domácnosti. Vystavovaný sortiment bude také doplněn o úsporné produkty z portfolia Wienerbergeru. Veletrh se uskuteční od 22. do 25. ledna 2024 na výstavišti v Ostravě.
Jakými způsoby se šíří hluk v bytových a rodinných domech? Proč je výhodnější vsadit na materiály s vysokou objemovou hmotností? Na co pamatovat při montáži fotovoltaických panelů? Jakými způsoby lze efektivně čelit nedostatku řemeslníků a rostoucí ceně práce? A může být cesta k bydlení bez stresů inspirována minulostí? Odpovědi nejen na tyto otázky dostali účastníci letošního odborného semináře uspořádaného společností KM Beta. Získat je ale může kdokoliv i teď – díky kompletnímu videozáznamu všech přednášek a debat.
Dlouhodobá situace na realitním i hypotéčním trhu spojená s vysokou inflací směřuje většinu lidí toužících po vlastním domě k úspornějším řešením. Proto se dostávají na výsluní menší a levnější modulové domy. Ne vždy si však stavebníci uvědomují, že některé z „levných“ stavebních systémů nemusí být určené pro dlouhodobé užívání a často je lze využít jen jako provizorní řešení bydlení na přechodnou dobu. Dům jedním tahem ale nyní nabízí modulové domy z Liaporbetonu, které jsou dostupné i při zachování vysokých standardů kvality a dlouhé životnosti. Navíc je lze postupem času rozšiřovat o další moduly.
S rozvojem digitalizace v oboru stavebnictví došlo i ke změnám v rámcových vzdělávacích programech, kdy od podzimu roku 2022 nastala povinnost výuky metody BIM na všech středních školách stavebního zaměření. Trend digitalizace stavebnictví a výuku metody BIM dlouhodobě podporuje vzdělávací projekt stawebnice.online. Najdete zde základní informace o metodě BIM, výuková videa pro projektování v Archicadu a nově také IFC Čtečku Stawebnice.