logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Archiv článků autora: Ing. Jan Schindler


23.11.2022
Ing. Jan Schindler, redakce

Regulované ceny díky nulové platbě za podporu obnovitelných zdrojů výrazně klesnou, u plynu naopak mírně vzrostou. Ve třetím čtvrtletí jsme vyrobili více elektřiny a spotřebovali výrazně méně, zvýšili jsme vývoz. Po vyhlášení regulovaných cen energií dodavatelé zveřejňují ceníky na rok 2023, v některých z nich jsou ceny mírně vyšší než na burze. Nejlevnější ceníky jsou nyní ceníky ze spotu, tvoří levnější polovinu srovnání.

19.10.2022
Ing. Jan Schindler, redakce

Zastropování cen může přinést zvýšené výdaje na energie v letošním vyúčtování. Vláda asi bude muset sáhnout k zastropování regulovaných cen, jinak ceny energií v příštím roce výrazně zdraží. Ceny elektřiny a plynu jsou na spotovém trhu dlouhodobě výhodnější než tradiční ceníky a to i přes energetickou krizi. Plyn na spotovém trhu je už pod 75 EUR/MWh.

28.9.2022
Ing. Jan Schindler, redakce

Energetická krize vyčerpá finanční úspory mnoha domácnostem. Jak může stát mimo úsporného tarifu a zastropování ještě pomoci? Ceny plynu pro domácnosti nadále rostou. Prvním dodavatelem, který oznámil zvýšení cen základního ceníku, je innogy. Počet změn dodavatelů sice klesá, ale i tak jsou úspěšnější a méně úspěšní obchodníci. Jak si vede ten váš?

7.9.2022
Ing. Jan Schindler, redakce

Cena elektřiny ještě začátkem min. týdne silně rostla, obchodníci reagovali na růst prudkým zvýšením cen v nově vydávaných cenících. Někteří to ale přehnali a ke konci týdne cenu korigovali. Cena energií pro zákazníky zkrachovalých dodavatelů se bude od 1. 9. počítat jednotně podle cen na spotovém trhu. Takto vysoké ceny plynu nemohou trvat věčně. Možná, že je čas pro spotový trh.

17.8.2022
Ing. Jan Schindler, redakce

V uplynulém týdnu zveřejnilo několik dodavatelů nové ceníky s vyššími cenami. Nedobré zprávy přicházejí z velkoobchodních trhů. Ceny na burze rostou a pokud prognózy vyjdou, budou v zimě energie drahé. Přinášíme grafy vývoje cen energií pro domácnosti od liberalizace.

10.8.2022
Ing. Jan Schindler, redakce

Vlna zdražování energií pokračuje, zdražili další dodavatelé. Končí vám závazek a dodavatel má pro vás jen extrémně vysoké ceny? Zkuste se podívat na několik produktů, které doporučujeme. Cena elektřiny a plynu přestaly na spotovém trhu růst, ale vyhlídky cen elektřiny na prosinec až únor nejsou příznivé.

20.7.2022
Ing. Jan Schindler, redakce

Ceny elektřiny a plynu rostou, ne všichni ale zdražují stejně razantně. E.ON své stálé zákazníky šetří. Na spotovém trhu jsou nyní vysoké ceny elektřiny i plynu. Jak se tyto vysoké ceny projeví ve vyúčtování? Ceny na spotových trzích čekají na zprávy o konci odstávky dodávek ruského plynu. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.