logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Archiv článků autora: Ing. Jan Schindler


Foto © artush, Fotolia.com
13.9.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

E.ON opět snižuje ceny, tentokrát elektřinu pro své stálé zákazníky bez fixace. Nejlevnější nabídky pro domácnosti v uplynulém týdnu. Doporučené ceny pro jednání s dodavateli. Vývoj cen elektřiny a plynu za uplynulý rok podle dat v Kalkulátoru. Rekordní objemy obchodů na krátkodobém trhu operátora trhu.

Foto © by-studio, Fotolia.com
6.9.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Neobvyklé množství nových ceníků za elektřinu a plyn. Ceny snižovaly Pražská plynárenská, Pražská energetika, Armex Energy, ČEZ Prodej. Pražská energetika měnila také ceny produktů pro stávající zákazníky. Není fix jako fix, čtenář objevil fígl dodavatele, napodoboval Bohemii Energy, ale chtěl se zajistit. Nákup plynu v EU stále klesá a klesat ještě bude, a to i přes vypnutí jaderných elektráren v Německu.

Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
30.8.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Atraktivní nabídka Moravských naftových dolů (MND) platí pro nové i pro stávající zákazníky. Fixní cena elektřiny a plynu na září roste. Jak dlouho před vypršením smlouvy je třeba zaslat oznámení dodavateli? Podívejte se na doporučené ceny elektřiny a plynu pro nové smlouvy. Víte, za kolik nakupuje elektřinu státní správa na kladenské burze?

© fotolia.com
23.8.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

České teplo opouští pozici jednoho z nejlevnějších dodavatelů, Slovenský plynárenský podnik opět zlevňuje kompletně své produkty, MND začíná vykupovat elektřinu z fotovoltaiky. Uvádíme doporučené ceny elektřiny a plynu na tento týden, nad které by zákazníci již neměli jít.

16.8.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Nových ceníků v polovině srpna 2023 není mnoho, ale jsou vidět. Pražská plynárenská začala nabízet fixovanou cenu elektřiny, Tedom chce chránit zákazníky před vysokou cenou plynu v zimě. Ceny na spotovém trhu nejsou nebezpečné, podívejte se na graf. Ceny na burzách byly uplynulý týden stabilní.

Foto © artush, Fotolia.com
9.8.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Hromadné snížení cen zákazníkům Pražské energetiky, odpuštění vysokých fixovaných cen pro zákazníky innogy, aktualizované nabídky EP Energy Trading, nové fixní ceny na měsíc. Jak změnit dodavatele energií? Jak se mění ceny na spotovém trhu?

11.7.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Novinek je tentokrát díky pololetí více než v ostatních týdnech, žádný nový ceník ale nepřispěl k dalšímu snížení úrovně cen energií. V přehledu nejvýhodnějších produktů se zvýšily ceny u produktů s fixací na měsíc červenec. Když nebudete aktivní u některých dodavatelů, mohou vám prodloužit současné vysoké ceny, které ale budou již bez vládní podpory.

© Fotolia.com
14.6.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Přinášíme přehled nových nabídek na trhu s energiemi pro domácnosti. Podívejte se na nabídky pro změnu dodavatele, na kterých neproděláte. Porovnejte ceny na spotovém trhu v létě a v zimě. Ceny na burzách po týdnech poklesu stouply, hlavně kvůli odstávkám.

© Fotolia.com
8.6.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Přinášíme přehled nově vydaných ceníků za uplynulý týden. Které nabídky jsou pro spotřebitele nejvýhodnější? Pozor na dílčí ceny u produktů s odstupňovanou cenou. Ceny za týden klesly až o 20 EUR/MWh, nejvhodnější doba pro produkty s cenou podle burzy.

© thomas madel, fotolia.com
31.5.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Přinášíme přehled nových nabídek z posledního květnového týdne. Operátor trhu vydal statistiku změn odběrných míst podle dodavatelů, srovnali jsme, kdo je nejúspěšnější. Opět najdete přehled výhodných ceníků dodavatelů. Zprávy o recesi v Německu vyvolaly prudký pokles cen na burzách.

Foto ©Eisenhans - Fotolia.com
11.5.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Sice uplynulý týden byly jen čtyři pracovní dny, ale nabídka nových produktů byla neobvykle bohatá. Nové ceníky má ČEZ, MND, Vemex, Centropol a další. Plynu bude v příští topné sezóně asi dost, ale možná rizika v dodávkách přetrvávají. Ceny energií na burzách klesají. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.