logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

I čekání na lékařskou péči může být příjemnější

Řešením je nainstalování větracích přístrojů se zpětným ziskem tepla, které podporují kontinuální výměnu vzduchu v čekárnách bez ztráty tepla.

V čekárnách praktických nebo odborných lékařů se většinou vyskytuje větší množství lidí. V často nedostatečně větraných prostorech se nacházejí aerosoly, které mohou zapříčinit kontaminaci vzduchu infekčními viry. Kontinuální výměna vzduchu je důležitá, aby se minimalizovala koncentrace virů a tím se snížilo riziko infekce.

Obzvláště v čekárnách, kde se potkávají různí lidé – s rozličnými příznaky nemocí i bez nich – se infekční nemoci v prostorech s nedostatečnou výměnou vzduchu přenášejí velice rychle. Podle platných přepisů by také v čekárnách neměla koncentrace oxidu CO2 přesáhnout hranici 1.000 ppm.

Na rozdíl od běžné praxe nestačí v čekárnách přiotevřená okna na to, aby byl vzduch v těchto prostorech bez virů. Časté, intenzivní větrání by mělo být na denním pořádku, ale při nízkých venkovních teplotách se ochladí i čekárny a musí být potom nákladně vytápěny. Řešením je nainstalování větracích přístrojů se zpětným ziskem tepla, které podporují kontinuální výměnu vzduchu v čekárnách bez ztráty tepla.

Jedním z nejúčinnějších decentrálních větracích přístrojů pro tyto účely je větrací přístroj značky inVENTer konkrétně typ iV-Office. Tento přístroj je vybavený optimalizovaným ventilátorem Xenion® EFP (Enhanced Fan Power = vylepšený výkon ventilátoru) se zvýšenou rychlostí otáček zajišťuje plus výkon, který znamená objem průtoku vzduchu až do 90 m³/h. Současně tento ventilátor splňuje vysoké požadavky normy S2 EN 13141-8.

Speciální akustická ochrana z Inventinu® u přístroje iV-Office zaručuje výjimečně tichý chod a provozní hlučností od pouhých 20 dB(A). Akustická izolace navíc poskytuje ochranu proti vniku hluku z venkovních prostorů, a to v hodnotě do 52 dB(A).

Velký integrovaný keramický výměník s voštinovou konstrukcí umožňuje přístroje iV-Office zpětný zisk tepla až 88 % (na základě normy EN 13141-8). Ve spojení s nízkou spotřebou elektrické energie na provoz maximálně 5 W je tento přístroj zařazen do energetické třídy A+/A.

Více se dozvíte na webových stránkách www-inventer.cz firmy A – INVENT s.r.o. výhradního dovozce těchto větracích systémů nebo na si pro ně napište na info@inventer.cz


A - INVENT s.r.o.
logo A - INVENT s.r.o.

Decentrální - bezpotrubní - systém řízeného větrání s rekuperací - zpětným ziskem tepla - na bázi HIGHT-TECH keramického výměníku. A-INVENT s.r.o. je výhradním dovozcem inVENTeru pro ČR a SR.

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.