logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Dopřejme kvalitní vzduch našim dětem ve školách

Přání mít ve třídách čerstvý vzduch nevzniklo jen díky pandemii. Již dlouho se diskutuje o kvalitě vnitřního klimatu ve školách.

Původcem těchto diskuzí je vysoký obsah CO2 v prostorech určených k vyučování. Vysoká koncentrace oxidu uhličitého způsobuje během několikahodinových výuk bolesti hlavy, problémy s koncentrací a příznaky únavy. Okna ve třídách by se měla otevírat daleko častěji …

Pokud je v jedné místnosti mnoho studentů, mohou aerosoly, které jsou kontaminované viry, rychle zvýšit riziko výskytu infekce. Decentrální větrací přístroje zajišťují nepřetržitou výměnu vzduchu. Ve spojení s nárazovým větráním čerstvým venkovním vzduchem dochází ke snížení koncentrace aerosolu v místnosti a jeho odvodu ven z budovy. Jedním z vysoce kvalitní výrobků v oblasti decentrálních větracích přístrojů, který zvládne vyvětrat školní třídy, je výrobek iV-Office značky inVENTer.

Tento přístroj je vybavený optimalizovaným ventilátorem Xenion® EFP (Enhanced Fan Power = vylepšený výkon ventilátoru) se zvýšenou rychlostí otáček zajišťuje plus výkon, který znamená objem průtoku vzduchu až do 90 m³/h. Současně tento ventilátor splňuje vysoké požadavky normy S2 EN 13141-8.

Speciální akustická ochrana z Inventinu® u přístroje iV-Office zaručuje výjimečně tichý chod a provozní hlučností od pouhých 20 dB(A). Akustická izolace navíc poskytuje ochranu proti vniku hluku z venkovních prostorů, a to v hodnotě do 52 dB(A).

Velký integrovaný keramický výměník s voštinovou konstrukcí umožňuje přístroje iV-Office zpětný zisk tepla až 88 % (na základě normy EN 13141-8). Ve spojení s nízkou spotřebou elektrické energie na provoz maximálně 5 W je tento přístroj zařazen do energetické třídy A+/A.

Více se dozvíte na webových stránkách www-inventer.cz firmy A – INVENT s.r.o. výhradního dovozce těchto větracích systémů nebo na si pro ně napište na info@inventer.cz


A - INVENT s.r.o.
logo A - INVENT s.r.o.

Decentrální - bezpotrubní - systém řízeného větrání s rekuperací - zpětným ziskem tepla - na bázi HIGHT-TECH keramického výměníku. A-INVENT s.r.o. je výhradním dovozcem inVENTeru pro ČR a SR.

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.