Článek představuje sestavu výrobků, která umožňuje využití srážkových a vyčištěných odpadních vod. Dochází tak k vydatné úspoře pitné vody a tím k úspoře financí investora.
Spotřeba energie pro přípravu teplé užitkové vody činí přibližně 25 % z celkové spotřeby energie české domácnosti. Proto nám šetrné zacházení s teplou vodou může přinést výrazné úspory jak za energii, tak za vodu. Kvalitní ohřívač vody a následující tipy a rady Vám pomohou uspořit nezanedbatelné částky.
Recenzovaný Zachytávání a oddělování žlutých a dešťových vod a jejich následné využití v zemědělství (žluté vody) a v domácnostech (dešťové vody) je reálné. Při použití sestavy výrobků nádrže na dešťovou vodu, nádrže na stabilizaci moči a domovní čistírny odpadních vod došlo k 85% úspoře pitné vody.
Stejně jako u spotřebního zboží mají na rozhodování potenciálního kupce různá ověření kvality a testy, tak i v oblasti stavebnictví začínají být různé certifikáty kvality faktorem ovlivňujícím atraktivitu budov na trhu. Zejména v posledních dvou letech ve světě velkou rychlostí roste poptávka po energetické a environmentální certifikaci budov.
Po dlouhé přípravě vydává ÚNMZ výpočtovou technickou normu ČSN EN ISO 13790 Energetická náročnost budov – Výpočet potřeby energie na vytápění a chlazení. Tato norma byla převzata k užívání v anglickém znění již loni, nyní je k dispozici i v českém jazyce, doplněna o národní přemluvu a národní poznámky.
V príspevku sa zaoberám vplyvom podlahovej plochy rodinného domu na energiu dodanej teplej vode. Vzájomne porovnávam tri metódy výpočtu a zároveň jednu z nich použijem pri výpočte dodanej energie pre systém prípravy teplej vody, pomocou ktorej je určená energetická trieda pre miesto spotreby - teplá voda.
Postupné vyčerpávání zásob fosilních paliv, využití obnovitelných zdrojů, spalování biomasy, růst ceny energií, pasivní domy, renovace a zateplování budov, to jsou témata, která momentálně doslova hýbou naším světem. Snažíme se zmírnit negativní dopady na životní prostředí, ale spotřeba energie ve všech formách spíše roste než klesá.
Spotřeba elektrické energie představuje největší část nákladů spojených s provozováním čerpadla a ve většině případů tvoří více než 85% celkových nákladů spojených s vlastnictvím čerpadel. Proto je stále více kladen důraz na energetickou náročnost čerpadel. Pro rychlé a snadné odlišení energeticky úsporných čerpadel od čerpadel méně energeticky účinných se podle typu čerpadel používají různé způsoby jejich označování.
Užívání sladké vody v současné podobě překračuje stupeň její obnovitelnosti. Koncepty DESAR nabízejí různé varianty dělení odpadních vod z domácností (černá, šedá, hnědá, žlutá voda), a tím vychází vstříc možnostem zpětného využívání. Pro využívání dešťové vody musíme zohlednit požadavky na její kvalitu.