logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Siemens na veletrhu For Arch 2012 představí své řešení pro energeticky úsporné bydlení

Společnost Siemens se zúčastní 23. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu For Arch, který se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční 18. až 22. září 2012. V expozici společnosti Siemens (hala 7, sektor C, stánek 20) bude prezentováno moderní řešení pro energeticky úsporné bydlení.

Synco living - systém automatizace domácnosti

Bezdrátový systém automatizace domácnosti s názvem Synco living je určen především pro rodinné domky a byty, kde slouží k nezávislému řízení teploty v jednotlivých místnostech. Lze jím ovládat jak servopohony na radiátorech, tak jednotlivé smyčky podlahového vytápění. Kromě regulace vytápění, chlazení a přípravy teplé vody umožňuje Synco living ovládat centrální ventilační jednotku, klimatizační, tzv. „split“ jednotky a navíc řídit osvětlení, rolety a žaluzie. Synco living navíc umí odečítat spotřebu tepla, chladu, vody, plynu a elektrické energie. Pokud je systém připojen na internet, může naměřené údaje automaticky odesílat k rozúčtování a fakturaci.

Jednotlivé části systému Synco living komunikují bezdrátově. Aplikaci Synco living je proto možné přizpůsobit okamžitým potřebám a finančním možnostem uživatelů. Díky rádiové komunikaci KNX RF vyniká Synco living jednoduchostí instalace, snadným uvedením do provozu a intuitivní obsluhou. Na veletrhu bude k vidění také funkční ukázka ovládání rekuperační ventilační jednotky pomocí systému Synco living. Podrobnější informace o řídicím systému Synco living jsou k dispozici na internetové adrese http://www.synco-living.cz.




Prostorové regulátory a produktová řada Acvatix

Na stánku bude představena také nabídka prostorových regulátorů pro řízení fan-coilových jednotek nebo chladicích stropů, kotlů, tepelných čerpadel nebo jednotlivých radiátorů. Sortiment obsahuje regulátory prostorové teploty pro každou aplikaci. Časový program umožňuje každou místnost vytápět nebo chladit v předem nastavený čas na přednastavené teploty. Toto řešení snižuje spotřebu energií v místnostech, které nejsou aktuálně používány. Všechny regulátory se snadno instalují a nastavují. Uživatelům tak poskytují komfortní prostředí a současně snižují spotřebu energií, resp. náklady a redukují emise CO2. V expozici Siemens budou vystaveny rovněž nové regulační ventily a pohony řady Acvatix.

Contouch regulátor

Sběrnice KNX pro technologie budov

V české premiéře se návštěvníci mohou seznámit také s novým KNX regulátorem s typovým označením Contouch UP 204, jenž je určen pro ovládání více funkcí z jednoho místa. Regulátor je vybaven barevným dotykovým displejem o velikosti 2,8" a otočným kolečkem pro snadné nastavování požadovaných hodnot. Contouch není jen běžným regulátorem, ale umožňuje ovládat další funkce, které jsou v místnostech požadovány. Stává se tak centrální pokojovou jednotkou, ze které lze například měnit intenzitu osvětlení, stahovat rolety, měnit natočení lamel žaluzií, otevírat okna či vyvolávat světelné scény. Ve spojení s detektorem pohybu UP 258/E21 lze snadno řídit vytápění, ventilaci, klimatizaci a nezávisle regulovat osvětlení přesně podle požadavku uživatelů. Díky řízení HVAC a osvětlení reagujícím na přítomnost osob je možné dosáhnout úspor v řádech až několika desítek procent.



Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.