logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama

Ekologický zimní posyp od Liaporu pro údržbu komunikací i do kufru auta

Kromě široké nabídky stavebních materiálů nabízí Liapor také ekologický zimní posyp určený pro údržbu všech komunikací včetně těch, kde není možné používat chemický posyp.

Kromě široké nabídky stavebních materiálů nabízí Liapor také ekologický zimní posyp určený pro údržbu všech komunikací včetně těch, kde není možné používat chemický posyp - parky, okolí zdrojů pitné vody, CHKO apod. Hodí se jak pro ruční, tak i strojový posyp a má spoustu dalších výhod.

Zimní posyp Liapor (dříve Ekogrit) nese známku „Ekologicky šetrný výrobek“. Jedná se o 100% přírodní produkt, který vzniká drcením lehkého keramického kameniva Liapor. Neobsahuje tak žádné chemické přísady. Pomáhá zabránit podklouznutí na zasněžených a zledovatělých cestách díky zdrsnění povrchu a zvýšení tření. Proti konkurenčním posypům má mnoho výhod:

  • Je až 3,5x vydatnější (10 l stačí až na 200m2).
  • Je efektivní až do -15°C.
  • Snižuje náklady na zimní údržbu i následný jarní úklid.
  • Neucpává a nevydírá kanalizační systémy. Zametený zbytkový materiál lze nanést na záhony a zelené plochy, kde tento přírodní porézní materiál kypří půdu a zlepšuje provzdušňování kořenových systémů rostlin.
  • Je zdravotně nezávadný.
  • Je recyklovatelný.
  • Pokud ošetřené plochy roztají v poledním slunci, vzlíná na povrch. Při opětovném mrazu zůstává na povrchu a není potřeba jej tak často dosypávat.
  • Nepoškozuje ošetřované plochy jako běžné štěrky.
  • Při skladování pod širým nebem nemá sklon k vytváření zmrzlých hrudek ani v delším časovém období.
  • Je vhodný pro ruční i strojový posyp.

Osvědčil se také jako rychlé řešení při podkluzování kol aut. Proto je vhodné v zimním období přibalit do kufru auta šikovné 10litrové balení, které vystačí na posyp až 200 m2.

Kde ho koupíte?

Domácnostem a motoristům bude nejlépe vyhovovat posyp v balení po 10 l a 50 l, který koupíte bezpečně a pohodlně on-line v e-shopu obchod.liapor.cz. Velkoodběratelům nabízí výrobce Lias Vintířov balení po 1000 l nebo volně ložený materiál, který lze dodat v objemu až 60 m3 just in time.

Další informace o Zimním posypu Liapor najdete na webu www.zimniposyp.cz.


LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
logo LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

Společnost Lias Vintířov, lehký stavební materiál, k. s. vyrábí kompletní sortiment stavebních materiálů LIAPOR pro hrubou stavbu. Základním materiálem pro jejich výrobu je lehké keramické kamenivo Liapor, které nahrazuje běžné přírodní kamenivo.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.