logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Kompletní systém podlahového vytápění Termtech

Komfortní řešení od české firmy

O trendech a benefitech podlahového vytápění, dodacích lhůtách i pokládce s námi hovořil zástupce společnosti Termtech, pan Jan Klement.

TZB-info: Podlahové vytápění je oblíbené, ale co vy sami považujete za největší benefit podlahového vytápění?

Termtech: Podlahové topení navíc odstraní negativní vlivy klasických topných systémů na vnitřní prostředí v místnosti, včetně víření vzduchu, průvanu nebo hromadění tepla u stropu. Tento způsob vytápění přináší velkou úlevu osobám, které trpí alergiemi a mají zdravotní problémy s dýchacími cestami – astma, alergie atd.
Podlaha se sálavým podlahovým topením se na dotek nejeví jako teplá (její teplota je 25–26 °C), nicméně nevyvolává pocit chladu, který je typický pro prostředí vytápěná tradičními systémy, a je tudíž možno se bez problémů pohybovat naboso.
Použití velkoplošných sálavých topných systémů umožňuje udržovat v místnostech o 2–3 °C nižší teplotu než u konvenčního způsobu vytápění (radiátory), při stejném pocitu tepelné pohody. Udržování nižší teploty v místnosti přináší úsporu dodané energie a tím i úsporu nákladů na vytápění.
TZB-info: Na trhu s podlahovkou je poměrně plno, co je benefitem pro zákazníka u Termtechu?

Termtech: Jsme česká firma a veškeré komponenty jsou vyráběny v EU. To je zejména v současné době, kdy je problém s mezinárodní dopravou, hodně velká výhoda a díky rozsáhlým skladovým zásobám běžně dodáváme do 48 hodin od objednání.
Na celý náš systém je záruka 25 let a zákazníkům poskytujeme služby od projektu, grafického návrhu pokládky, cenové nabídky až po dodání přímo na stavbu.

TZB-info: Nabízíte do systému celoplastová potrubí PE-Xc a PE-RT a kompozitní PEX/AL/PEX a potrubí v tyčích PE-Xc/AL/PE-Xc. Proč takový výběr?

Termtech: Především všechna potrubí mají kyslíkovou bariéru, to je důležité. Čistě pro podlahovku je PE-RT s teplotou do 70 °C a tlaku 6 bar. PE-Xc je do max. teploty 90 °C a tlak 10 bar, tj. lze využít i pro vnitřní vodovod. Kompozitní trubka v návinu i v tyčích s hliníkem pak do max. teploty 95 °C a tlak 10 bar. Doplňkem pak je chránička v návinu a vícevrstvá trubka HENCO PE-Xc/AL/PE-Xc – v izolaci 6 a 8 mm. pro rozvody pitné vody a topení a max. teplota 95 °C a tlak 10 bar.
K potrubí jsou v nabídce mosazné rozdělovače české výroby určené jak pro podlahové vytápění, tak pro připojení otopných těles. Nabízíme je s různým vybavením, v setech, včetně například čerpadla a skříně. Jednotlivé komponenty (kohouty, průtokoměry, t kusy s teploměrem, skříně, adaptéry a termostaty atd. jsou samozřejmě i samostatně).
Součástí systému jsou HENCO lisovací tvarovky. Nabízíme jak tradiční mosazné lisovací tvarovky, a to nejen pro podlahovku, ale i pro radiátorové připojení, ale i plastové PVDF lisovací tvarovky, které mají nízkou hmotnost, odolnost vůči vysoké teplotě a tlaku a ohebnost do 10 ° s lze u nich počítat s tím, že absorbují síly roztažnosti trubek.

TZB-info: Jakou regulaci ve svých systémech používáte?

Termtech: Nabízíme značku SALUS, a to jak termoelektrické pohony, tak termostaty manuální, manuální digitální, elektronický manuální a programovatelný týdenní termostat. Stejné značky je pak i centrální svorkovnice podlahového vytápění, ovládání čerpadla a kotle. Často se zákazníci ptají a v nabídce máme i SALUS bezdrátovou regulaci, včetně velmi tenkého a stylového termostatu s čidlem vlhkosti.
TZB-info: Jaké jsou možnosti pokládky?

Termtech: Podle preference montážní firmy je na výběr klasická systémová deska s montážními výstupky a s kročejovým útlumem 28 dB a systémové rohože s odrazivou fólií a rastrem, a to klasické, pro zvýšené zatížení nebo s kročejovým útlumem.
V nabídce je i řešení pro suchý systém pokládky podlahového a stěnového vytápění.
Tento systém podlahového vytápění můžete dokonce položit i na stávající podlahu. Jedná se o švédský patent a design desky umožňuje pokládku finální krytiny přímo na tuto desku. S ohledem na konstrukční výšku může být deska použita v novostavbách i při rekonstrukcích. Desky emitují teplo rychleji a efektivněji než tradiční systémy, neboť vzdálenost mezi topným potrubím a povrchem finální krytiny je velmi malá a je tedy menší objem vytápěné hmoty. Deska je vhodná tam, kde je požadována dodatečná tepelná izolace. Systém lze použít i na stěnové vytápění.
Izolační panely pro suchý systém podlahového vytápění jsou z 25 mm slabé desky z vysoce hustotního polystyrénu EPS S300, který je celoplošně potažen hliníkovou fólií. Desky mohou být jednoduše položeny na většinu nosných podlah. Desky není třeba navzájem spojovat, což pokládku usnadňuje a zlevňuje.

TZB-info: Nářadí a doplňky pro montáž lze také do objednávky přidat?

Termech: Samozřejmě. Ať už se jedná o dilatace, vodící oblouky, instalační lišty, spony pro fixaci trubek, ale i nářadí jako lisovací čelisti pro fitinky, tackery, nůžky na trubky apod.


Termtech s.r.o.
logo Termtech s.r.o.

Termtech nabízí vlastní systém podlahového topení. Veškeré komponenty si vyrábíme sami nebo nakupujeme od předních evropských výrobců. Proto si můžeme dovolit nabídnout záruku 25 let na celý systém. Naše společnost nabízí zpracování kalkulací a grafických ...

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.