logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Chytré technologie pro stavbu rodinného domu

Staveb rodinných domů přibývá jak hub po dešti. Někdo si rodinný dům nechá postavit na klíč, jiný do stavby zasahuje více či méně svépomocí. Náročnost stavby vyplývá nejen z projektu, ale především ze zvoleného stavebního systému. Na trhu jsou totiž k dispozici technologie, které mohou stavebníkům ušetřit i několik měsíců času a spoustu starostí. Jednou takovou je montovaná hrubá stavba z přírodního keramického materiálu.

Video ze stavby Domu jedním tahem – HelenaMontované rodinné domy z velkoplošných dílců z keramického betonu si zachovávají řadu výhod klasických cihlových domů, ale rychlost stavby dřevostavby. Jedná se o velmi rychlý a léty prověřený způsob výstavby s minimem mokrých procesů. Keramický beton má navíc skvělé izolační vlastnosti, takže dům bude mít také velmi nízké nároky na vytápění. Díky těmto a mnoha dalším výhodám ušetříte cenný čas při výstavbě a spoustu peněz nejen při realizaci domu, ale také při jeho užívání.

Montované domy z keramického betonu (LiaporBetonu) najdete v nabídce společnosti Dům jedním tahem (DJT). V katalogu si můžete vybrat z 25 typových domů, které si lze přizpůsobit podle vlastních představ. Typový projekt k domu navíc získáte při objednávce stavby od DJT zcela zdarma.

Hrubá stavba za 4 dny

Po tom, co si vyberete některý z typových domů a do projektu budou zapracovány úpravy dle vašich přání, vyrobí se všechny obvodové dílce a vnitřní příčky. U patrových domů je součástí dodávky také betonové schodiště a monolitický strop.

 • Stavba Domu jedním tahem začíná na připravené základové desce, kterou si můžete zrealizovat předem sami nebo ji nechat na DJT.
 • Realizace hrubé stavby patrového domu trvá pouhé 4 dny:
  • 1. den: montáž stěn v přízemí, montáž dílců polostropu a schodiště, zalití styků
  • 2. den: odšalování spár a začištění, dokončení pokládky vrchní výztuže, zašalování schodů a otvorů, betonáž stropu
   – poté následuje technologická přestávka (7–10 dnů dle klimatických podmínek), aby mohl strop vytvrdnout
  • 3. den: montáž stěn 2. NP, zašalování svislých a vodorovných spár + zabetonování
  • 4. den: ukončení výstavby hrubé stavby, odstranění stojek, předání staveniště.
  Realizace hrubé stavby přízemního domu trvá pouhé 2 dny.
 • Na stavbě bude čisto, žádné dodatečné sekání instalací, řezání drážek, broušení apod. Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou včetně krabiček připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.
 • Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím.
 • Nespornou výhodou technologie Domu jedním tahem je, že při realizaci hrubé stavby probíhá minimum mokrých procesů, což umožňuje nastěhování do domu ihned po finálním dokončení výstavby.

Hrubá stavba, která by vám jinak zabrala týdny či měsíce, bude hotova do čtyř pracovních dnů. Navíc se zárukou výrobce.

1. Základová deska na podsypu z Liaporu
1. Základová deska na podsypu z Liaporu
2. Den zahájení montáže 1. den
2. Den zahájení montáže 1. den

3. Stavba 1. NP, montáž přízemí, osazení schodiště a polostropů 1. den
3. Stavba 1. NP, montáž přízemí, osazení schodiště a polostropů 1. den
4. Zalití styků stěn, betonáž stropu 2. den
4. Zalití styků stěn, betonáž stropu 2. den

5. Montáž stěn patra 3. den
5. Montáž stěn patra 3. den
6. Montáž stěn patra 3. den
6. Montáž stěn patra 3. den

7. Zalití styků stěn, dokončení montáže, 4. den
7. Zalití styků stěn, dokončení montáže, 4. den
8. Dokončená hrubá stavba, 5. den
8. Dokončená hrubá stavba, 5. den

Dům k dokončení do 2 měsíců, na klíč za půl roku

Další možností, kterou DJT nabízí, je převzít dům ve fázi „k dokončení“. Stavba domu do této fáze realizace netrvá déle než 2 měsíce. Po realizaci hrubé stavby (popsané výše) bude následovat montáž krovu a pokládka střešní krytiny s okapovým systémem Bramac (30 let záruka na střešní tašky, 15 let záruka na kompletní střešní systém). Po osazení oken a vchodových dveří vám bude předán klíč k uzavřenému domu pro dokončení stavby. Po předání domu k dokončení na vás zbudou už jen méně náročné řemeslnické práce. Ve stěnách jsou již připraveny drážky pro rozvody, stěny hladké, takže dům dokončíte s daleko menší pracností a náklady pomocí známých a zručných řemeslníků ve svém okolí.

Nastěhovat se můžete za 6 měsíců! Dům lze dokončit do 6 měsíců od zahájení výstavby. Díky minimu mokrých procesů stavba nepotřebuje „vymrznout“ přes zimu a je ihned po dokončení připravena k nastěhování.

Chcete vidět, jak se bydlí v domech jedním tahem? Navštivte s námi výrobu, probíhající stavby i již obydlené domy. Více informací najdete na www.dumjednimtahem.cz.


LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
logo LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

Společnost Lias Vintířov, lehký stavební materiál, k. s. vyrábí kompletní sortiment stavebních materiálů LIAPOR pro hrubou stavbu. Základním materiálem pro jejich výrobu je lehké keramické kamenivo Liapor, které nahrazuje běžné přírodní kamenivo.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.