logo TZB-info


Asociace malých a středních podniků proto zveřejnila takzvaný Chinese Blacklist

Datum: 4.3.2015  |  Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce  |  Zdroj: Asociace malých a středních podniků

Počet falešných obchodníků z Číny roste. Cílem podvodů se stále častěji stávají české firmy. Na černém seznamu se ocitlo téměř třicet podvodných firem. Podvodné firmy například rozešlou e-mail s údajně výhodnou nabídkou a vyžadují platbu předem. Jenže po zaplacení materiál nedorazí. Podobné případy se už objevily v loňském roce.

Asociace malých a středních podniků koncentruje na jedno místo stížnosti na nekalé chování čínských obchodních partnerů a zřizuje Chinese Black List.
Karel Havlíček, předseda AMSP ČR k tomu dodává: „Malé a střední tuzemské firmy objevují Čínu a začínají tam realizovat skutečně zajímavé obchody. Ti, kteří tam začínají, ale občas podlehnou vábení čínských podvodných firem. Ty naslibují našim podnikatelům mimořádné kontrakty, oslní velikostí trhu a nakonec utečou i s prvními zálohami. Není to sice pravidlem, ale jestliže evidujeme již přes padesát postižených českých podniků, je nutné se tomu věnovat. Proto u nás koncentrujeme všechny nahlášené případy a vše projednáváme s velvyslanectvím ČLR v Praze“.

Na základě spolupráce s velvyslanectvím České republiky v Pekingu a s čínskými pobočkami CzechTrade, zveřejňuje AMSP ČR historicky první seznam téměř třiceti čínských firem podezřelých z podvodu a zahajuje jednání s velvyslanectvím ČLR v Praze s cílem důsledného prošetření. Současně AMSP ČR předkládá nejčastější příklady podvodných jednání čínských partnerů:
  • Fingovaný dodavatel
  • Fingovaný odběratel
  • Fingovaný účet
  • Fingované přijetí českých obchodníků
  • Fingovaná registrace
  • Fingované obchody s doménami
Jak výše uvedené může vypadat a Seznam firem podezřelých z podvodného chování najdete přímo na stránkách Asociace malých a středních podniků
 

Hodnotit:  

Datum: 4.3.2015
Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.