logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama

Domácí vodárna do vrtu

Nedělejte chyby jako ostatní a prodlužte si životnost vodárny

Mnoho firem běžně instaluje všechny komponenty vodáren do zhlaví vrtu. Bez ohledu na elektrické a vlhkostní krytí dílů. Ve zhlaví je cca 95% vlhkost 365 dnů v roce. A tato vlhkost má dostatek času proniknout do úplně všude. Protože celý profesní život se věnuji servisu čerpadel, věřte, viděl jsem snad stovky takových případů. Nebo při přívalových deštích nebo jarním tání dojde k zaplavení zhlaví. I když naše měniče mají krytí IP 65, tak z výše uvedených důvodů měniče do zhlaví neinstalujeme. Jediná výjimka je pro dočasnou instalaci po dobu stavby nového domu. Při takové dočasné instalaci vyvedeme u zhlaví trubku s ventilem na hadici pro stavebníky. Když potřebují vodu,musí otevřít víko zhlaví a tím prostor zhlaví přirozeně větrají. Po dostavbě domu se měnič s 5ticestnou tvarovkou a vyrovnávací nádržkou přeinstaluje do technické místnosti domu. Další důvod proč je zhlaví nevhodné je mráz. Každou zimu zažijeme několik telefonátů, že vodárna nedodává vodu, přestože čerpadlo běží. Pokud zrovna panují silnější mrazy, tak u chybně provedeného zhlaví může dojít k promrznutí a zamrznutí potrubí. To je plastové, takže se neroztrhne. Ale pokud tam budete mít i nádržku a snímač tlaku, tak zcela jistě dojde k jejich poškození. Zákazníci, kteří naše doporučení nedodrželi, tak utrpěli zbytečnou škodu. 

V tomto videu se podívejte na instalaci, která měla být dočasná. Po dostavbě domu zákazník vodárnu nepřeinstaloval do technické místnosti.

A tady se podívejte na 17 roků starou vodárnu.

 

Prohlédněte si vodárny, co Vám usnadní život


Envexo s.r.o.
logo Envexo s.r.o.

Nejsme obyčejní prodavači. Začínáme tam , kde jiní končí. Jsme experti na vrtová čerpadla, úsporné čerpací systémy a automatické tlakové stanice, vše s nejmodernějšími frekvenčními měniči. Pro profesionály i kutily nabízíme předmontované stavebnice ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.