logo TZB-info

Voda v bojleru zapáchá? 8 tipů, jak se zápachu zbavit

Zápach linoucí se z vody v bojleru - na vině může být řada faktorů, podle kterých lze zápach vyřešit.

1.       U studniční nebo neupravované vody je vyvíjena vyšší činnost hořčíkové anody v bojleru. To podporuje množení bakterií. Zkuste hořčíkovou anodu vyměnit za anodu z titanu nebo nerezu.

2.       Anodu můžete i úplně odstranit, ale toto řešení se nedoporučuje kvůli snížení životnosti ohřívače.

3.       V bojleru se mohou sulfany v kombinaci s bakteriemi měnit na sirovodík - toxický a zapáchající plyn. Pomoci může oxidace vody přeměňující sirovodík na zdraví neškodný síran. Použít lze i speciální filtrační náplně nebo vyměnit anodu za jinou než hořčíkovou.

4.       Ve vodě může vznikat vyšší koncentrace železa a manganu vytvářejících skvrny, zápach a vyšší míru tvorby bakterií. Řešením je instalace filtrů s principem katalyzované oxidace a filtrů s mechanickou filtrací.

5.       Vodu v bojleru nechávejte jednou za čas ohřát na maximální teplotu, která eliminuje vznik bakterií.

6.       U povrchově kopaných studen hrozí výskyt bahenních plynů, které vytvářejí hnilobný zápach vody. Vodu dezinfikujte nebo sáhněte po filtrech obsahujících aktivní uhlí.

7.       Ve studni zabetonujte spáry a povrch ošetřete tmelem, aby se z něj neuvolňovaly různé sloučeniny. Vodu pravidelně dezinfikujte.

8.       Pokud chcete vyřešit zápach vody v bojleru cíleně, nechte si udělat odborný rozbor vody.

Nabídka bojlerů


Wterm, s. r. o.
logo Wterm, s. r. o.

Jsme česká značka ohřívačů vody s více než 20letou tradicí. U našich výrobků se můžete spolehnout na vysokou kvalitu, dlouhou životnost a spolehlivost. V naší nabídce najdete ohřívače pro domácnosti i komerční prostory i veškeré potřebné příslušenství.

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.