logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Bezkontaktní ovládání pisoárů


Nachází-li se osoba minimálně osm sekund v oblasti snímání infračerveného senzoru, splachovací proces se automaticky a bezkontaktně spustí. Snímací oblast, množství splachovací vody i četnost splachování lze variabilně nastavovat. (foto: Viega)

Aby pisoáry ve veřejných sanitárních prostorách zajišťovaly tu nejvyšší úroveň hygieny provozovatelům i uživatelům, měly by splachovat bezkontaktně.

Společnost Viega nabízí hned dvě různé bezkontaktní technologie, které poskytují nejen vysokou úroveň hygieny a velkou designovou kreativitu, ale také zabezpečení proti vandalům, individuálně nastavitelné způsoby splachování a velmi snadnou údržbu. Jedná se o zcela skryté spouštění splachování a variantu řízenou pomocí infračervené techniky.

Skryté spouštění splachování

U skrytého spouštění splachování není na stěně umístěné žádné tlačítko nebo ovládací deska. Vše řídí senzor umístěný uvnitř sifonu pisoáru. Ten, jakmile zaznamená náhlý proud tekutiny a změnu teploty, spouští automaticky splachovací proces. Jedná se o skrytou a spolehlivě fungující technologii, která nabízí jak optimální hygienu, tak snadné čištění a maximální zabezpečení před vandaly.

Vedle hygieny je dalším důležitým aspektem pro provozovatele veřejných sanitárních prostor praktičnost. I zde skryté splachování od společnosti Viega boduje, protože lze vybírat ze tří možností splachovacího množství vody. K dispozici je úsporná varianta spláchnutí jedním litrem, komfortní spláchnutí třemi litry vody a dynamická varianta, která automaticky rozpozná časté intervaly použití, na základě čehož sníží množství splachovací vody ze tří na jeden litr.

Praktická diagnostická funkce rovněž umí rozpoznat chybu a adekvátně reagovat. Při ucpání sifonu se splachování zablokuje nebo při příliš nízké hladině vody v sifonu se naopak automaticky spustí spláchnutí i mimo zvolený režim.

Systém skrytého spouštění splachování je k dispozici jako vybavovací sada k podomítkovým pisoárovým prvkům Viega Prevista Dry.

Infračervená technologie splachování

I u této varianty se spouští splachování bezkontaktně a hygienicky, a to díky infračervenému senzoru v ovládací desce umístěné na zdi nad pisoárem. Impulsem pro spláchnutí je situace, kdy se osoba zdržuje minimálně osm sekund v oblasti snímání infračerveného senzoru. Snímací oblast, množství splachovací vody a četnost splachování lze variabilně nastavit podle očekávaného použití a individuálních požadavků.

Občas může nastat situace, kdy dojde k přerušení používání pisoárů. Výzvou pak bývá udržení kvality pitné vody v rozvodech kvůli stagnaci a tvorbě choroboplodných zárodků. Pro tyto případy je infračervený systém splachování vybaven hygienickou funkcí. Pomocí ní lze zcela jednoduše naprogramovat cílené splachování v určených časových intervalech, systém pak splachování provádí automaticky podle navoleného harmonogramu.

Infračervená technika se společně s prvkem pro pisoáry Prevista Dry zabudovává do stěny. Viditelná je pouze ovládací deska v několika různých designech.


Viega s.r.o.
logo Viega s.r.o.

Společnost Viega s více než 4 700 zaměstnanci v současnosti patří k předním výrobcům instalační techniky. Produkty se vyrábějí ve čtyřech továrnách v Německu a speciální řešení pro severoamerický trh zajišťuje závod McPherson Kansas/USA. Pro společnost ...

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.