logo TZB-info

Reklama

Novým předsedou ČKAIT je Robert Špalek

Novým předsedou České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) se stal Robert Špalek. Ve funkci vystřídal Pavla Křečka, který ji vykonával nepřetržitě od roku 2008.

Ing. Robert Špalek má mandát do roku 2023. Místopředsedou byl zvolen prof. Ing. Alois Materna, CSc., MBA. Rozhodlo o tom volební shromáždění delegátů komory 12. září. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí ČKAIT Soňa Rafajová.

Prvním předsedou ČKAIT byl Ing. Václav Mach (volební období 1992-2008). Druhým předsedou ČKAIT byl Ing. Pavel Křeček, FEng. (volební období 2008-2020). Třetím předsedou ČKAIT je Ing. Robert Špalek (volební období 2020-2023).

Jmenovité výsledky voleb do představenstva, dozorčí rady a stavovského soudu podle Rafajové komora zveřejní v pondělí na svých webových stránkách.

ČKAIT je veřejnoprávní stavovská organizace, která vznikla v roce 1992 jako samosprávná profesní organizace s přeneseným výkonem působnosti státní správy. Členskou základnu komory dnes tvoří více než 32.000 autorizovaných inženýrů a techniků, jimž byla udělena autorizace na základě úspěšného složení předepsané zkoušky odborné způsobilosti. Do působnosti komory náleží zejména péče o stavební kulturu a utváření prostředí.

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2020, všechna práva vyhrazena.