logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Brněnská turbína Siemens dodá páru pro chladnou Sibiř

Přední světová papírenská společnost, gigant Ilim Group, investuje přes miliardu dolarů do rozšíření a modernizace papírny v sibiřském městě Ust Ilimsk, ležícím v mrazivé Irkutské oblasti Ruské federace.

Součástí investice je i brněnská turbína Siemens, dodávaná včetně pomocného zařízení, která bude od roku 2021 obří papírně dodávat elektřinu i technologickou páru.

Město Ust Ilimsk je známé svými extrémními klimatickými podmínkami. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem -3° C, v zimě ale může rtuť teploměru klesnou až na skoro nepředstavitelných – 53°C. V létě se místní obyvatelé zase musí vypořádat s teplotami nad 40°C. Tyto meteorologické extrémy samozřejmě ovlivňují stavbu nové haly v prostorách papírny, na provoz parního turbosoustrojí Siemens ale nemají vliv.

Brněnský závod do místa dodá turbosoustrojí s protitlakovou turbínou typu SST-400 o výkonu 35 MW. Součástí dodávky je i zajištění dopravy, supervize i uvedení celého soustrojí do provozu. Skupina Ilim Group ročně vyrobí 2 miliony tun buničiny, což jsou tři čtvrtiny veškeré ruské produkce. Kromě toho má velký podíl na výrobě kartonu (20 procent) a ruského papíru (10 procent). Svou produkcí by tak bez problémů mohla pokrýt veškerou roční spotřebu papíru a lepenky v celé České republice. Investice v hodnotě 1,2 miliardy dolarů do závodu v Ust Ilimsk zvýší její produkci téměř dvojnásobně.

Zjistěte více v článku společnosti Siemens, s.r.o.
Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.