logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Akustické izolace
Archiv článků od 1.6.2009 do 15.1.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

15.1.2010
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Modrá akustická deska Rigips v systémových sádrokartonových konstrukcích výrazně snižuje hladinu hluku. Je to profesionální a ekonomické řešení protihlukové ochrany budov. Rigips tak pomáhá splnit velmi důležité kritérium v oblasti komerční i bytové výstavby, a tím je klid na práci i odpočinek.

12.1.2010
DEKPROJEKT s.r.o., Jan Pešta

Dostatečná zvuková izolace je jeden z požadavků na konstrukce a prostředí budov užívaných člověkem. Akustická měření slouží jako průkazný podklad pro objektivní hodnocení konstrukcí platnou legislativou nebo pro návrh úprav vedoucích ke zlepšení subjektivně nevyhovujících parametrů.

29.12.2009
Ing. Marcela Bosáčková, KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Stavba musí fungovat jako celek. Stavební dílo je složeno z několika základních elementů, bez kterých objekt není funkčním celkem. Bez těchto vzájemných vazeb bude stavební dílo vykazovat vady a poruchy. Platí to i pro ochranu proti hluku. Proto jednotlivé elementy, které implementujeme do stavebního díla, musí vykazovat charakteristické vlastnosti z hlediska akustiky

24.9.2009
Xella CZ, s.r.o.

Mezi klíčová kritéria ve výběru stavebních systémů pro vícepodlažní bytové stavby patří tepelněizolační schopnosti obvodového pláště a akustické mikroklima jednotlivých bytových jednotek. V bytové výstavbě jde převážně o menší či větší developerské projekty a proto nelze zapomenout na další kritérium, které je současně pomyslnou "metlou" na všechny projektanty: minimální náklady na výstavbu.

1.7.2009
, Ing. Josef Volek

Štěpkocementové materiály se používají nejen jako klasický stavební materiál, ale jsou také vhodné pro výstavbu různých protihlukových opatření. Výrobcem je společnost VELOX-WERK s. r. o. Štěpkocementové materiály VELOX obsahují částice - dřevěné štěpky nepravidelného tvaru, díky nimž mají vysokou otevřenou pórovitost a aktivní povrch. Tyto vlastnosti je předurčují k použití v boji proti hluku.

1.6.2009
Ing. Jiří Nováček, Ph.D., Stavební fakulta, ČVUT v Praze

V článku jsou prezentovány různé metodiky pro výpočet laboratorní neprůzvučnosti jednoduchých stavebních konstrukcí i pro výpočet stavební neprůzvučnosti v budovách. Hlavní pozornost je věnována porovnání výsledků výpočtů se změřenými hodnotami, na jehož základě je stanovena přesnost jednotlivých výpočtových postupů.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.