logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Chybí vám balkon? Nechte si ho přistavět!

Napadlo vás někdy, že si jediným krokem můžete zpříjemnit bydlení a zároveň zvýšit hodnotu bytu? Přesně to dokáže přístavba lodžie.

Přístavba lodžie dokáže jednu zásadní věc. Obohatí váš byt o několik metrů čtverečních nového prostoru.

A ne ledajakých.

K bydlení ohraničenému několika stěnami totiž přidá otevřený prostor, který vám umožní kdykoliv vyjít na čerstvý vzduch, aniž byste museli opustit svůj byt. Dokonale si tak vychutnáte například nedělní siestu nebo západy slunce se sklenkou vína v ruce.

Pomůže zvýšit cenu bytu

Přístavba lodžie tak znatelně zlepší vaše bydlení. Bez ohledu na to, jestli bydlíte ve 4+1 nebo máte k dispozici jen pár metrů čtverečních.

Navíc tak zvýšíte hodnotu celého bytu. A to poměrně výrazně.

Může za to mimo jiné situace z posledních dvou let, kdy byli lidé svázaní různými epidemiologickými opatřeními, která omezovala venkovní pohyb. Byty s balkonem nebo lodžií se proto staly velice ceněné a jejich hodnota raketově rostla.

A díky přistavění balkonu nebo lodžie na tom můžete vydělat i vy.

Sami si vyberete vhodnou variantu

Samotná přístavba lodžie není nijak komplikovanou záležitostí. A vzhledem k tomu, že máte na výběr ze dvou variant, máte jistotu, že se nová lodžie vašemu domu 100% přizpůsobí. Ať už máte byt v novostavbě nebo v historické budově.

Konkrétně můžete zvolit:

Ocelová lodžie nemusí mít jen klasický obdélníkový tvar. Může být třeba půlkulatá. Snadno se tak přizpůsobí každému domu. Zdroj: 7points
Ocelová lodžie nemusí mít jen klasický obdélníkový tvar. Může být třeba půlkulatá. Snadno se tak přizpůsobí každému domu. Zdroj: 7points

Jaký je mezi nimi rozdíl?

V prvním případě tvoří základ lodžie ocelová žárově zinkovaná konstrukce, na kterou následně pracovníci stavební firmy položí novou podlahu. Včetně betonové desky, hydroizolace a dlažby.

Výhodou této přístavby je, že ji můžete přidat téměř k jakémukoliv typu domu. Hodí se tedy jak k historickým, tak k novým budovám.

Nespornou výhodou těchto konstrukcí je i to, že je lze instalovat ve vnitroblocích historických center, do kterých se nelze dostat s jakoukoliv těžkou technikou. Zkušená firma si je tak schopna lodžie po jednotlivých segmentech přinést doslova na rameni.

Ocelové lodžie se navíc rozměrově zcela přizpůsobí vašim požadavkům. Nemusíte se tedy bát, že byste získali jen uzounkou lodžii, po které téměř neprojdete. Naopak si můžete dovolit velký prostor, do kterého pohodlně umístíte i zahradní stolek a židle.

A vytvoříte tak příjemné místo k odpočinku.

Betonové lodžie = ideální k paneláku

Také betonová lodžie vám nabídne dostatek pohodlí. Její nosnou konstrukci tvoří prefabrikované betonové dílce a její hloubka je obvykle 140 cm. Díky tomu získáte dostatek prostoru na příjemné posezení nebo například pro své květiny.

Zhruba polovinu hloubky této lodžie kryje z boku betonový panel a druhá polovina je prosklená. Lodžie tak působí příjemněji a prostorněji.

Vzhledem ke svému materiálu a vzhledu jsou betonové lodžie ideální k panelovým domům. Zároveň u nich můžete využít i hliníkové zábradlí, se kterým lodžie dokonale splyne s původní stavbou.

Betonové lodžie se hodí zejména k panelákům, u kterých působí zcela přirozeně. Zdroj: 7points
Betonové lodžie se hodí zejména k panelákům, u kterých působí zcela přirozeně. Zdroj: 7points

Nezapomeňte přidat zasklení

Úpravy nemusí končit zdaleka jen přístavbou nové lodžie. Můžete k ní připojit například předsazené zábradlí, které prostor ještě zvětší.

A také lodžiové zasklení. S jeho pomocí z lodžie vytvoříte příjemnou zimní zahradu, na které vám bude příjemně za každého počasí.

Ideální je přitom zvolit bezrámové zasklení. Nabízí nerušený výhled a snadnou údržbu. Jednotlivá křídla totiž můžete odsunout ke kraji a poté otevřít do lodžie. Díky tomu je snadno a bezpečně umyjete.

Zasklení vás navíc ochrání před hlukem, prachem i deštěm. A pokud k němu přidáte zastínění, nemusíte se bát ani ostrých slunečních paprsků.

Díky zasklení bude na vaší lodžii příjemně za každého počasí. Navíc se nemusíte bát hluku, prachu ani padajících listů z okolních stromů. Zdroj: 7points
Díky zasklení bude na vaší lodžii příjemně za každého počasí. Navíc se nemusíte bát hluku, prachu ani padajících listů z okolních stromů. Zdroj: 7points

Dobrý dodavatel pomůže i s administrativou

Pokud o přístavbě lodžie nebo balkonu uvažujete, musíte v první řadě vybrat seriózního a ověřeného dodavatele.

Poznáte ho například podle toho, že vám dokáže zajistit veškeré zmíněné vybavení a pomůže vám i s administrativou včetně vyřízení stavebního povolení. A také s financováním .

Důležitým vodítkem je i historie firmy. Vybraná společnost by už měla být na trhu několik let a mít na svém kontě mnoho úspěšných zakázek.

Příkladem takového podniku je firma 7points z Kuřimi na Brněnsku, která klientům pomáhá s přístavbami lodžií už víc než 10 let. Na webu přitom nabízí možnost prohlédnout si desítky referenčních projektů.

Navíc u nich najdete i adresu. A můžete si odvedenou práci ověřit přímo na místě.


7points, s.r.o.
logo 7points, s.r.o.

Již více než 11 let zvyšujeme kvalitu vašeho bydlení. Prodloužení balkonů a lodžií, přístavba ocelových a betonových lodžií, předsazené a vsazené zábradlí, rámové a bezrámové zasklení, zastínění a další. Nabízíme kompletní realizace na klíč - Projektujeme, ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.