logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Sklo v izolaci domů

Proti únikům tepla i náporu srážek se osvědčuje aplikace skelné vaty. Praxí ověřená forma zateplení ušetří peníze za vytápění, je šetrná k přírodnímu prostředí, a především zůstává kvalitní s ohledem na potřebné protipožární a tepelně-izolační vlastnosti. Žít v domě ze skla nemusí být jen dětským snem.

Že nejde dohromady sklo a teplo? V Krupce, kde má společnost Knauf Insulation moderní závod na výrobu izolace, by vás vyvedli z omylu. Za 15 let existence tu vytvořili izolaci k zateplení na půl milionu rodinných domků. Díky tomu si mohou rodiny a členové domácností jednoduše užívat života bez starostí o chlad nebo plíseň v domě.

Skelná minerální vata zlepšuje celkovou udržitelnost budov, v nichž je aplikovaná,“ doplňuje její výhody ředitel krupského závodu Jan Brázda. Neobsahuje žádný formaldehyd, fenoly, akrylové živice, bělidla, ani barviva. Je bezpečná. Mnohého dokonce překvapí, že se na ni dá sáhnout i rukou bez rizika pořezání. Na dotyk je příjemná a pokožka po práci s ní nijak nesvědí, což oceňují především montážní technici. Nejčastěji ji používají na zateplení šikmých střech.

S izolací se dá začít prakticky kdykoliv. Současné zimy jsou mírné a izolační práce probíhají po celý rok. Zájemci by se měli informovat i o možnosti čerpání dotace. V České republice je totiž zateplování domu systémově dotováno v rámci programu Nová zelená úsporám.


KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
logo KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o. dodává klientům izolace ze skelné a kamenné vlny. Nabízí široké spektrum produktů pro bytové a nebytové budovy a zaměřuje se na komplexní řešení ve snižování energetické náročnosti. Staví na 30 letech zkušeností a patří ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.