logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama

Apassionata Showpalast se skly od společnosti Guardia Glass připomíná tryskajícího koně

Apassionata Showpalast nacházející se v mnichovské čtvrti Froettmaning slouží jako volnočasová atrakce vyhrazená pro koňská představení. Skla do budovy dodala společnost Guardian Glass.

Apassionata Showpalast nacházející se v mnichovské čtvrti Froettmaning slouží jako volnočasová atrakce vyhrazená pro koňská představení. Během roku ji navštíví až 450 000 diváků. Skla do projektu dokončeného v roce 2017 dodala společnost Guardian Glass.

Za vznikem projektu stojí architekti ze studia Graft, kteří vytvořili jedinečný design arény s 12 tematickými pavilony. Ty jsou otevřené po celý rok a nabízí muzeum koní, stanici pro hříbata, dětskou zoo a interaktivní dobrodružství ve 360stupňovém kině. Aréna dokáže pojmout až 1 700 diváků, kteří mohou sledovat koňskou show na 40 metrů dlouhém pódiu. Zážitek ze show je umocněn jednou z největších LED stěn v Evropě o rozměrech 600 metrů čtverečních.

Osvětlená aréna připomíná tryskajícího koně

Hlavním prvkem komplexu je aréna Showpalast, jejíž přední část je obložena zvlněnou skládanou dřevěnou konstrukcí, která připomíná tryskajícího koně - zejména večer, když je celý prostor ozářen světelnou show.

Za dřevěnou konstrukcí je okouzlující skleněná fasáda. Pro tento účel bylo kvůli kombinaci estetických a praktických vlastností vybráno sklo Guardian SunGuard® HP Silver 43/31 se solární ochranou. Potahované sklo s protisluneční ochranou snižuje oslnění a poskytuje vynikající odraz slunečních paprsků, takže pomáhá udržet prostor chladný. Pro vnějšího pozorovatele navíc vytvářejí odrazy cválajících koní na skleněné fasádě iluzi obřího praxinoskopu.

Více informací


Guardian Glass
logo Guardian Glass

Guardian Glass je světový lídr v oblasti inovace a výroby skla. Společnost Guardian Glass ukazuje, čeho lze s tímto neuvěřitelným materiálem dosáhnout. Od věhlasných architektonických počinů, které posouvají hranice skleněných technologií, po vývoj ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.