logo TZB-info

Zdvižně posuvné, nebo sklopně posuvné dveře?

Zdvižně posuvné, nebo sklopně posuvné dveře, foto Deceuninck

Jednou se píše o HS portálech, „hebe schiebe“ či zdvižně posuvných dveřích, pak zase o sklopně, odsuvně či paralelně posuvných. Jaké jsou rozdíly? Ukázat si je můžeme na příkladu dveří s PVC profily od výrobce Deceuninck.

Zdvižně posuvné dveře - aby bylo možné lehce otevírat maximálně velkou prosklenou plochu

  • zdvižně posuvné dveře z PVC profilů mají maximální rozměry posuvného křídla 3 x 2,5 m, maximální šířka dveří (tedy včetně fixní části, kterou neposouváme) je 6 m. Výrobci hliníkových profilů si však poradí s ještě většími rozměry,
  • minimální práh (max. 2 cm), splňují tedy požadavky na bezbariérovost
  • Cenově vyjdou nejlépe zdvižně posuvné dveře z PVC profilů, ale i tak jde o dražší prvek a jejich cena se pohybuje od 60 000 Kč podle rozměrů a zvoleného zasklení.
  • Tepelněizolační vlastnosti zdvižně posuvných dveří jsou stejné jako u jiných otvorových výplní.

Sklopně posuvné dveře

  • konstrukčně shoduje s běžným oknem. Proto vyniká zejména svou těsností proti větru a dešti i tepelným ztrátám.
  • „U sklopně posuvných dveří jsme však limitování mezními rozměry – doporučená maximální šířka posuvného křídla je ‚jen‘ 1,5 m (abychom prvek mohli bez problémů ovládat). A protože jde de facto o okno, musíme i v úrovni podlahy překračovat celý ‚okenní‘ rám, tedy 7,5–8 cm. Také nemáme možnost elektrického pohonu,“ upozorňuje Petr Sýs, technický a produktový manažer výrobce profilů Deceuninck.

Více informací k tématu posuvné dveře Deceuninck

Deceuninck, spol. s r. o.
logo Deceuninck, spol. s r. o.

Společnost Deceuninck je jedním z předních výrobců PVC okenních profilů a terasových systémů z unikátního materiálu Twinson. Díky svým výrobkům nabízí efektivní , kvalitní a úsporná řešení pro váš domov. Kontaktujte obchodní partnery společnosti ...

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2020, všechna práva vyhrazena.