logo TZB-info

Zjistěte, jaké jsou možnosti instalace venkovních rolet

Datum: 13.4.2019 02:34  |  Organizace: MINIROL - specialisté na rolovací systémy  |  Firemní zpráva

Možná vás překvapí, že z technického pohledu neexistuje pouze jeden typ rolet. Jsou hned čtyři a všechny najdete v nabídce značky Minirol. Každý z nich se skládá z trochu jiných komponentů a instaluje se v jiné fázi stavby. Všechny ale stejnou měrou plní svou funkci stínění, ochrany oken proti větru a nepříznivému počasí a prakticky fungují i jako ochrana proti nezvaným hostům.

MINIROL - specialisté na rolovací systémy
Košíkov 76
59501 Velká Bíteš

tel.:800 400 115, +420 566 502 411
e-mail:
web:www.minirol.cz

Stavební připravenost pro venkovní rolety

Fáze: Dodatečná montáž na hotovou stavbu
Předokenní rolety mají široké možnosti využití, protože je lze instalovat do stavebních otvorů bez ohledu na fázi dokončení budovy. Z toho důvodu se hojně využívají u rekonstrukcí a starších budov. Rolety se osazují s viditelným krycím boxem a vodícími lištami. Jednoduchý design tří různě tvarovaných boxů pomáhá začlenit stínění do architektury objektu.

Fáze: Projekt
Pokud máte možnost řešit stínění už v projektové fázi stavby, budete mít na výběr hned ze tří typů rolet.

  • Zaomítací rolety se navíjejí se do boxu z válcovaného hliníkového plechu, který je na přední straně opatřený polystyrenem. Díky tomu je box okamžitě připravený k omítání a po dokončení fasády box dokonale splývá s budovou. Přestože je skrytý pod omítkou, díky revizní klapce na spodní straně boxu do něho technik bude mít přístup.
  • U nadokenních rolet se PVC box umisťuje nad okno směrem do místnosti, odkud je do něj v případě montáže nebo revize snadný přístup. Box je zateplený polystyrenovou vložkou a je opatřený revizním víkem.
  • Rolety do překladu se instalují do speciálního nosného roletového překladu. Součástí tohoto překladu je také tepelná izolace. Při zapuštění vodících lišt do ostění stavebního otvoru zvyšuje míru zabezpečení proti vloupání.

Jak probíhá instalace rolet

U způsobu samotné instalace záleží na zvoleném typu stínění. Schéma zapojení venkovních rolet se bude v každém případě trochu lišit. Předokenní rolety se montují na fasádu nebo rám okna, takže nejsou potřeba žádné stavební úpravy. U zaomítacích rolet se stínění umisťuje do boxu pod omítku, nadokenní rolety se instalují společně s oknem, u posledního typu rolet se nosný překlad s dutinou pro roletový box pokládá při hrubé stavbě.

Značka stínící techniky Minirol má na českém trhu k dispozici širokou síť partnerů, kteří obsluhují vybraný region. Stínění Minirol se na míru vyrábí a lakuje v sídle společnosti ve Velké Bíteši, ostatní obstarává partner. S ním budete ve finále řešit výběr typu rolet, jejich montáž a následný servis.

Zjistěte, jaké jsou možnosti instalace venkovních rolet
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2019, všechna práva vyhrazena.