logo TZB-info

Špaletová okna nabízí starý půvab i nové technologické vlastnosti

Datum: 7.2.2018 01:00  |  Organizace: Domestik s.r.o.  |  Firemní zpráva

Špaletová okna zachovají krásný venkovský ráz a dotvoří celkovou siluetu každého stavení. Okna se navíc vyznačují vysokou úrovní technologického zpracování s vysokou vzduchotěsností, vodotěsností a vynikající protihlukovou izolací.

Domestik s.r.o.
Křenova 438/3
16200 Praha 6

tel.:+420 233 931 394
e-mail:
web:www.domestik.cz
Detail špaletového okna Domestic
Detail špaletového okna Domestic

Využijte jedinečnou nabídku a získejte nyní slevu ve výši 30 % na špaletová okna!

Nabídka platí pouze do konce března 2018.

Špaletové okno je dřevěné okno, které je tvořeno vnějšími a vnitřními otvíravými křídly, mezi nimiž je dřevěná část – špaleta. Tento typ oken je známý již od středověku, ale nejvíce se využíval v devatenáctém a v první polovině 20. století. „Špaletová okna dodáváme převážně při rekonstrukcích historických budov, jsou to opravdu unikátní okna, u kterých jsme schopni na míru s našimi mistry vyrobit přesné dobové repliky, které vypadají opravdu krásně. Avšak i historické budovy jsou využívány k moderním účelům, a proto i tato okna musí splňovat všechny důležité vlastnosti dnešních oken. Dále jsou špaletová okna také hojně využívána v nízko energetických domech, také proto, že výroba dřevěných špaletových oken představuje minimální ekologickou zátěž při srovnání s výrobou plastových či hliníkových oken", vysvětluje užití oken pan Slavomír Váňa, ředitel stavební společnosti Domestik, která se specializuje na výrobu špaletových oken.

Nové výrobní technologie umožňují tedy zachovat původní vzhled oken, ale zároveň dokáží vytvořit okna s moderními parametry konkurující moderním konstrukcím plastových či dřevěných eurooken. Při použití kvalitních izolačních dvojskel a teplých distančních rámečků se dostává hodnota součinitele prostupu tepla až na úroveň oken vhodných do nízkoenergetických domů. Dosahují u až Uw 1,2 – 1,0 W/(m2.K) dle použité skladby skel.

Pokud vybíráte pro svůj projekt právě špaletová okna, neváhejte a přijďte se inspirovat do originálního showroomu společnosti Domestik, kde se nachází přesné repliky špaletových oken a dalších modifikací dřevěných a dřevohlinkových oken. Přítomní odborníci vám také poskytnou spoustu užitečných informací a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat




Související z oboru

Klika s prestižním oceněním za design musí být funkční, poctivá a ergonomická

10.5.2018 | redakce
Dveřní klika je mechanické zařízení k otevírání a zavírání například dveří a oken. Tolik věcně. Jak ji vybíráme, na co musí myslet designér kliky a také zda může dnes ještě klika podle literatury „ztěžka zavrzat“ v rozhovoru s Ing. Petrem Ondráčkem, obchodním ředitelem COBRA spol. s r.o.

Střešní okna pro pasivní domy

7.5.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.

Stanovení smykového modulu folií PVB a EVA v závislosti na teplotě a rychlosti zatížení

30.4.2018 | Ing. Tomáš Hána, doc. Ing. Martina Eliášová, CSc., Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí, Fakulta stavební, ČVUT v Praze, Ing. Klára Machalická, Ph.D., Ing. Miroslav Vokáč, Ph.D., Kloknerův ústav, ČVUT v Praze
V současném stavebnictví se sklo jako stavební materiál začíná používat i na nosné prvky. Většina těchto prvků je vyrobena ze skla vrstveného, které je tvořeno dvěma nebo více skleněnými deskami spojenými polymerní folií. Na trhu je řada folií pro konstrukce z vrstvených skel, smykové tuhosti většiny z nich však nejsou odborné veřejnosti dostupné.

Sledování povrchových teplot na prototypu atypického světlovodu pod infračervenou lampou

5.2.2018 | Ing. Ayodeji Omishore, doc. Ing. Miloš Kalousek, Ph.D., VUT Brno, Fakulta stavební. Ústav pozemního stavitelství, Petr Mohelník, Centrum informačních technologií VUT Brno
Prototyp atypického světlovodu s parabolickým koncentračním zrcadlem byl testován z důvodu stanovení povrchových teplot při působení slunečního záření. Účelem zkoušek je zjistit zvýšení teploty a posoudit možná problematická místa spojená s přehřátím stavebních konstrukcí a materiálů v místě instalace světlovodu.
Fenstar

Bezpečnostní okna Fenstar ve standardu

31.1. 15:13   Podívejte se na záznam improvizované zkoušky odolnosti bezpečnostního okna Fenstar, která proběhla na veletrhu For Arch 2017. více >>>
 
 



ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.