logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Sprchové armatury Schell zajistí spolehlivý a hospodárný provoz v bazénech

S armaturami je množné šetřit v bazénech, šatnách sportovišť, školách i wellness centrech

Veřejné bazény, koupaliště, akvaparky, školy, sportoviště i průmyslové podniky řeší rostoucí nároky na úroveň hygieny spolu s úsporou vody a energií. Schell v řadách Linus a Vitus nabízí komplexní řešení pro umyvadla, sprchy a splachování WC.

Reklama

Odolnost a hospodárný provoz

Sprchové armatury Schell jsou nejen hospodárné, ale díky své koncepci také odolné při každodenním používání a připravené bezporuchově sloužit po dlouhé roky. Rozhodně zaujmou také svým funkčním designem.
Každý investor a projektant však v první řadě dbá na efektivní vynaložení investic do budovy. U efektivně pracujících armatur Schell Vitus a Linus si snadno spočítá, za jakou dobu se mu tato investice vrátí na úspoře vody a energie nebo na kolik peněz jej ročně přijde několik kapajících sprch například v šatnách sportoviště... Tyto armatury se tak neuplatňují pouze při stavbě budov nových, ale čím dál silněji promlouvají do rekonstrukcí veřejných a komerčních budov starších.

„Pro mnoho bazénů, akvaparků či sportovišť představují armatury Linus velmi vhodné řešení moderního, odolného a úsporného provozu sprch jak pro návštěvníky, tak pro sportovce“, vysvětluje Aleš Řezáč, obchodní zástupce firmy Schell pro Českou republiku. „Projektanti, instalatéři i montážní firmy si mohou na našich webových stránkách prohlédnout všechny detaily kompletního sortimentu sprchových armatur LINUS včetně montážních návodů.“

O výhodách a vlastnostech armatur Schell hovoří pro redakci TZB-info Ing. Aleš Řezáč, obchodní zástupce firmy Schell pro Českou republiku:

Úspory v číslech: Max. průtok je pod 10 l/min., nastavitelná délku průtoku vody 5 až 30 vteřin

Modelová řada Linus je nabízena v podomítkovém provedení s nástěnným ovládáním. Na českém trhu se nejvíce prosazují typy se samouzavírací funkcí a to jak směšovací, tak s termostatem a na předmíchanou vodu. Na okraji zájmu ovšem nezůstávají ani armatury s elektronickým spouštěním s elektromagnetickým ventilem. V nabídce Schell samozřejmě najdete také nejmodernější armatury s integrovaným proplachem usazené vody nebo s termickou dezinfekcí.
K již zmíněné úspoře dodejme i jasná čísla: maximální průtok je dimenzován pod 10 litrů za minutu, délku průtoku vody lze nastavit v intervalu zhruba od pěti do třiceti vteřin (závisí na okamžitém tlaku a teplotě vody).

Armatury Schell Linus se skládají vždy z podomítkového boxu (Masterbox) a ovládací desky, která má buď nerezový nebo pochromovaný povrch a může tak odolávat vnějším vlivům, nerezaví a zachovává si dlouholetou životnost. Sortiment je doplněn o robustní pevné sprchové hlavice či pomůcky pro případnou montáž do lehkých příček.

Schell Vitus: Ocenění Plus X Award, funkčnost, úspora, variabilita a nízká hlučnost

Druhou řadu sprchových armatur Schell, pojmenovanou Vitus, zdobí podobné klady jako sesterskou Linus, navíc disponuje možnostmi značné modularity. Tyto nástěnné sprchové armatury jsou nabízeny v mnoha variantách, např. ve verzi směšovací, termostatické, manuální, samouzavírací nebo elektronické. Schell u této řady také hrdě uvádí vyznamenání cenou Plus X Award: robustní celokovové provedení a třída hlučnosti 1.

O produktech společnosti Schell se dozvíte více na stránkách výrobce www.schell.cz

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.