logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Soubor veletrhů Střechy Praha 2022 proběhne v březnovém termínu

V těchto dnech probíhá intenzivní příprava 23. ročníku odborného stavebního veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 3.–5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Ohlédnutí za letošním rokem

V důsledku pandemie proběhl letošní veletrh ve virtuální podobě. Online veletrhu Střechy Praha se zúčastnilo přes čtyři desítky firem a přes 3 300 unikátních návštěvníků. S tradičním veletrhem se statistiky srovnávat nedají, ale i v takto komplikované době se podařilo propojit vystavovatele se skutečnými zájemci, kteří hledali konkrétní informace.

Trendy ve veletržnictví

Online veletrhy nemohou nahradit klasické kamenné veletrhy, ale mohou být zajímavým doplňkem marketingového mixu. Devízou tradičních veletrhů jsou osobní setkání a domlouvání obchodů. Návštěvníci chtějí výrobky vidět, osahat si je, mluvit napřímo s odborníky. Přestože online komunikace zažívá boom, jsme přesvědčeni, že skutečné dlouhodobé obchodní vztahy se bez osobních kontaktů nevytvoří.
Témata veletrhu 2022

Veletrh Střechy Praha představí komplexní nabídku výrobků a služeb pro stavbu a renovaci střech a bude reagovat na aktuální situaci v oboru i ve společnosti. Kromě digitalizace napříč obory budou tématem například zelené střechy, zadržování a využití dešťové vody nebo stínicí technika. Opomenuty nebudou ani novinky v legislativě, včetně nového stavebního zákona a nových výzev v programu Nová Zelená Úsporám pro období 2021–2030.

Veletrh Solar Praha se bude věnovat rozjezdu nových programů na podporu výstavby solárních elektráren. Podpora se bude týkat i elektráren na podnikatelských budovách včetně přístřešků (např. pro automobily, stavební techniku, skladování materiálu atp.) s převážně lokální spotřebou vyrobené energie. Řešit se budou další aktuální projekty výroby energie z obnovitelných zdrojů, jako jsou střešní elektrárny v kombinaci s bateriemi a tepelným čerpadlem nebo biosolární střechy.

Digitalizace řemesel

V oblasti řemesel představuje digitalizace propojení tradičních řemeslných postupů a nástrojů s moderními výrobními technologiemi. Těšit se můžete na novinky z oblasti zaměřování a 3D modelování střech, řešení pro detekci zatékání střech, mnohé další aplikace a také špičkové digitalizované nástroje a nářadí. Většinu z nich uvidíte v rámci Festivalu dřeva a nářadí, který je již potřetí nedílnou součástí veletrhu.

Doprovodný program

Veletržní nabídku doplní rozsáhlý program s množstvím přednášek, poutavých ukázek řemesel a atraktivních soutěží. Odborníci v nezávislých poradenských centrech poskytnou rady a doporučení ze všech oblastí výstavby, legislativy a využití dotačních programů.

Realizační tým veletrhu se na vás velmi těší!

www.strechy-praha.cz


Střechy Praha s.r.o.
logo Střechy Praha s.r.o.

Pořadatel souboru veletrhů - Střechy Praha (materiály a služby pro stavbu a renovaci střech), Solar Praha (obnovitelné zdroje a úspory energií), Řemeslo Praha (řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků) a Festivalu dřeva a nářadí.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.