logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Akustická izolace vnitřních příček

Stavební akustika patří mezi nejčastěji reklamované vlastnosti nových bytů. Hlavní příčiny jsou dvě: standard navrhování příček s dodržením minimálních normových hodnot akustiky bez ohledu na fakt, že je možné za stejné peníze realizovat mnohem výkonnější konstrukci.

A nevědomost, že úspěšné řešení konstrukcí příček výrazně přispívá ke komfortu bydlení a k ochraně zdraví jeho obyvatel.

Pro návrh kvalitního bydlení je tedy akustika vnitřních příček zcela zásadním parametrem. Mezi jednotlivými typy příček jsou přitom z akustického hlediska zcela zásadní rozdíly. Tyto rozdíly si však často uvědomujeme až ve chvíli, kdy jsme v koupelně či obývacím pokoji nuceni poslouchat své sousedy. V tento okamžik je na nápravu zároveň už pozdě.

Snadné řešení

Sádrokartonové příčky opatřené tepelnou izolací dosahují akusticky lepších parametrů než příčky se stejnou tloušťkou z homogenního materiálu. Navíc jsou úspornější i prostorově – zabírají v místnosti méně místa. Sádrokartonové desky funguji na obou stranách příčky jako odrazivé a rezonanční plochy, které brání pronikání velké části hluku do vnitřku konstrukce.

Nicméně část hluku projde dále, a proto je zde minerální izolace, například ISOVER EVO, která díky své struktuře vláken omezuje přenos zvuku z jedné strany na druhou a tím brání přenosu energie z jedné molekuly vzduchu na druhou, takže díky své zvukové pohltivosti výrazně přispívá k celkové vzduchové neprůzvučnosti konstrukce. Naopak samotná běžná sádrokartonová příčka bez výplně z minerální izolace ztrácí až 10 dB, což je velmi vysoká hodnota, neb zvýšení hladiny hluku o 10 dB člověk vnímá jako dvojnásobnou hlasitost.

Více na www.isover.cz


Akustická izolace vhodná pro izolaci příček Isover EVO má výborné tepelněizolační parametry a navíc je vyrobena výhradně z přírodních surovin.
Akustická izolace vhodná pro izolaci příček Isover EVO má výborné tepelněizolační parametry a navíc je vyrobena výhradně z přírodních surovin.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

ISOVER nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejvyšší kvalitě na českém trhu: produkty z čedičové i skelné vlny, expandovaného polystyrenu a doplňky pro systémová izolační řešení.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.