logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Nové bezpečnostní zábradlí pro plastová okna Schüco kombinuje sklo a nerezovou ocel

Zlatou střední cestou je nové bezpečnostní zábradlí pro plastové okenní profily Schüco, které kombinuje sklo a kovovou zábranu v podobě trubky z nerezové oceli jako horní úchyt.

Reklama

K variantám čistě skleněným nebo naopak pouze tyčovému provedení přibyla tedy kombinace obou materiálů, kterou ocení zejména ti, kteří si chtějí zachovat nerušený výhled z okna, ale zároveň se potřebují při kochání pro svůj pocit bezpečí něčeho pevného a viditelného držet. Samozřejmostí je integrace nového zábradlí přímo do okenního profilu, nikoli do ostění, čímž se předchází problémům s narušením tepelné izolace pláště objektu a urychluje instalace. Všechny typy bezpečnostního zábradlí mohou být instalovány současně se slunečními roletami.

Bezpečnostní zábradlí pro okenní profily z PVC od společnosti Schüco je vhodné pro novostavby i rekonstruované objekty. Využívá se pro vysoká okna, která sahají od podlahy až ke stropu a prosvětlují naše interiéry. Pro rezidenční výstavbu, ale i pro veřejné objekty typu škol a školek přinášejí mnoho designových možností. Transparentní skleněné zábradlí nenarušuje výhledy ani celkové vnější provedení budovy. Tyčové zábradlí z nerezové oceli umožňuje nejen volbu vzdáleností mezi tyčemi, ale i výběr kulatých tyčí různého průměru a tedy individualizaci každého projektu. Kombinace skla a tyčí je designově i funkčně již zmíněnou zlatou střední cestou.

Všechny tři varianty zábradlí – skleněná, trubková i kombinace skla a trubky - splňují požadavky platných nařízení v Německu i u nás a jsou kompatibilní se všemi okenními profily z PVC od společnosti Schüco: Se 7komorovým tepelně izolovaným systémem oken z PVC Schüco LivIng, který lze konstruovat jak s dorazovým, tak se středovým těsněním. Schüco LivIng navíc vyniká exkluzivním použitím v rozích svařitelného EPDM těsnění s vynikající odolností a tvarovou pamětí. Bezpečnostní zábradlí lze montovat i k energeticky úspornému okennímu profilu bez ocelových výztuh Schüco Alu Inside, který disponuje certifikátem od Passivhaus institutu. Zábradlí lze instalovat i na tradiční 6komorový systém Schüco Corona SI 82 nebo univerzálně využitelný 5komorový profil s dorazovým těsněním Schüco Corona CT 70.

Nové bezpečnostní zábradlí kombinující sklo a ocelové trubky nabídlo pro plastové okenní profily Schüco třetí atraktivní variantu.
Nové bezpečnostní zábradlí kombinující sklo a ocelové trubky nabídlo pro plastové okenní profily Schüco třetí atraktivní variantu.
Transparentní skleněná zábrana Schüco neruší výhled ani vzhled fasády.
Transparentní skleněná zábrana Schüco neruší výhled ani vzhled fasády.
Varianta zábradlí Schüco z různých velikostí tyčí podporuje individualitu každého projektu.
Varianta zábradlí Schüco z různých velikostí tyčí podporuje individualitu každého projektu.

Prefabrikovaná okna se zábradlím urychlují stavbu

Systém ochranného zábradlí šetří čas díky prefabrikaci, okenní systémy jsou na stavbu dodávány s již integrovaným zábradlím, což značně urychluje instalaci. V závislosti na okenním systému jsou k dispozici 3 skryté varianty fixace. Kromě přichycení pomocí falcové lišty se jedná o profilovou a vlepovací hmoždinku. Profilová hmoždinka se používá u plastových okenních systémů s ocelovou výztuhou a vlepovací hmoždinka slouží k fixaci u profilu bez ocelových výztuh Schüco Alu Inside. Falcová lišta je univerzálně použitelná u všech plastových systémů Schüco.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.