Siemens rozšiřuje portfolio plynem izolovaných rozvaděčů o provedení NXPLUS C 24 s technologií „clean air“ pro napětí až 24 kV
Umělá inteligence vylepší novou generaci nástrojů pro řízení infrastruktury datových center (DCIM). V rámci údržby bude hrát důležitou roli zejména v prevenci problémů namísto jejich složitého řešení. Nové nástroje mají být pro zákazníky uživatelsky přívětivější, umožní snadněji a rychleji zpracovávat obrovské množství dat a přinesou firmám také finanční úspory.
Retrofit od Schneider Electric patří mezi nejžádanější a nejpraktičtější způsoby, jak rychle, a navíc v ostrém provozu modernizovat stárnoucí elektrická zařízení, která napájejí důležité technologické uzly. Velmi často se tímto způsobem inovují vzduchové a kompaktní jističe nízkého napětí, což byl i případ společnosti ALINVEST Břidličná, která je významný evropský a největší tuzemský výrobce obalových materiálů a válcovaných polotovarů z hliníku.
Na tradičním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve dnech 7.–11. října se letos poprvé představí i Conrad Electronic. Na svém stánku bude prezentovat produkty z kategorií měřicí techniky, automatizace, 3D tisku i nářadí. Těšit se můžete na světové značky jako Proxxon, Flir, Fluke, Testo a další. Zastoupeny budou také produkty vlastních privátních značek jako Voltcraft či Toolcraft.
Při instalacích chladících systémů a stojanů v datových centrech často vznikají na první pohled banální chyby, které ovšem mají výrazný negativní dopad na fungování výpočetní techniky. Ovlivňují životnost komponentů i jejich dostupnost a způsobují růst nákladů spojených s provozem datového centra. Všem těmto neduhům se dá přitom jednoduše čelit. Stačí dodržet několik zásad, které si vysvětlíme níže.
V březnu na veletrhu Amper 2019 přišla na světlo světa nová generace programovatelného automatu z rodiny Tecomatů. Vychází nová hvězda automatizace pro nadcházející desetiletí. V řadě programovatelných automatů z Kolína je to od roku 1976 již jedenáctá generace. A v řadě Foxtrotů je toho jména druhý.
Před více než padesáti lety snila skupina inženýrů z Bedfordu ve státě Massachusetts o tom, jak zlepšit řízení procesů v průmyslové výrobě. Důmyslně kombinovali tehdy inovativní technologie (např. integrované obvody s pevnou logikou) s kontaktním schématem (neboli schématem zapojení elektrických obvodů ovládajících technologická zařízení).
Elektrické poruchy zapřičiňují každý rok v průměru více než 25 % požárů a navzdory obrovským výhodám takových bezpečnostních opatření, jako jsou detektory kouře, si každý rok v Evropě vyžádají na 4 000 úmrtí, 70 000 zranění vyžadujících hospitalizaci a škody na majetku dosahující 126 miliard €i.