logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Jak bude vypadat podpora z evropských fondů v příštích letech?

Nový leták Evropské fondy po roce 2020, který připravil Národní orgán pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj, představí zájemcům hlavní zdroje financování z evropských fondů, o které se budou moci ucházet v programovém období 2021–2027.

Reklama

Leták přibližuje podobu jak programů politiky soudržnosti, tak zdrojů řízených přímo Evropskou komisí nebo iniciativ reagujících na koronavirovou pandemii.

Čeští zájemci o spolufinancování svých projektů z evropských fondů budou mít v příští unijní sedmiletce na výběr z celkem osmi operačních programů, které navazují na programy, které už většina zná ze současného období. Větší důraz bude kladen na takzvané finanční nástroje, které poskytují podporu prostřednictvím výhodných úvěrů a půjček. Pro uhelné regiony vzniká úplně nový program financovaný z Fondu spravedlivé transformace. Evropské zdroje zahrnují řadu dalších nástrojů podpory, a proto jsme se rozhodli ve zkratce zobrazit vše podstatné, co nyní víme, na jednom listě,“ vysvětlila Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů MMR.

Přehled podpor je aktuální k říjnu 2020. Jeho konečná podoba bude předmětem dalšího jednání a je podmíněná schválením příslušné evropské legislativy. První výzvy nových operačních programů by mohly být zveřejněny do konce roku 2021.

Evropské fondy po roce 2020

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.