logo TZB-info

Polopropustné a propustné zpevněné plochy

Datum: 14.5.2018  |  Autor: Radek Líška  |  Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.  |  Firemní článek

V České republice se denně zastaví 14 ha pozemků, což znamená, že většinou se odstraní zeleň a plocha nějakým způsobem alespoň částečně znepropustní. Všechny následky, méně zeleně, větší povrchový odtok a nebezpečí vzniku tepelných ostrovů jdou proti současným trendům boje proti změně klimatu a snahám o řešení tepelné pohody v městech, tj. proti tzv. modrozelené infrastruktuře.

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno

tel.:548 428 111
e-mail:
web:www.asio.cz

ASIO NEW, spol. s r.o. se problematikou HDV (HDV, tj. hospodaření s dešťovými vodami) intenzivně a prakticky zabývá a v nabídce má celou řadu výrobků a technologií. Jednou z možností, jak následky urbanizace zmírnit, jsou propustné zpevněné povrchy, anebo ještě lépe, ozeleněné propustné zpevněné povrchy s využitím AS-TTE ROŠTŮ.

S větším nebo menším úspěchem se jako jedna z možností používaly betonové zatravňovací pororošty. Novým kvalitativně posunutým řešení je použití plastových, prostorově propojených pororoštů se speciálními podkladními vrstvami. Plasty zabezpečují, že nedochází k takovému ohřátí a vysušení povrchu, a i v letních měsících travní porosty neuschnou, jejich prostorové propojení pak to, že nejsou nutné tak vysoké podkladní vrstvy, a tím pádem pak dochází k lepší obousměrné komunikaci vody při dešti a pak při zásobování kořenů vláhou a speciální podkladní vrstvy pak zvýšené sorpční vlastnosti a optimální vlastnosti pro růst trávy.

Díky složení podkladních vrstev našly AS-TTE ROŠTy uplatnění nejen na malých parkovištích a stáních u domů, ale i na velkých parkovištích u obchodních domů – je možné je vidět například na parkovištích kolem Vídně, ale nejen tam.


Příklady využití zasakovacích roštů pro zpevněné propustné povrchy AS-TTE ROŠT

Odstavná plocha u rodinného domu, velkoparkoviště u obchodního centra
Další uplatnění roštů je k ochraně kořenových systémů kolem stromů (roznesením tlaku nedochází k utěsnění zeminy kolem kořenů a usychání stromů), ke zpevnění blátivých přírodních cest (jako skrytá nosná vrstva), jako povrchy na sportovištích pro dostihy, cyklokros, cyklostezky a dále jako cesta při parkových úpravách.

Příklady využití zasakovacích roštů pro zpevněné propustné povrchy AS-TTE ROŠT – zpevnění podloží, ochrana stromů
Příklady využití zasakovacích roštů pro zpevněné propustné povrchy AS-TTE ROŠT – osazení dlažby
Podívejte se animaci, kterou jsme pro vás připravili.

 

Datum: 14.5.2018
Autor: Radek Líška
Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 


ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2019, všechna práva vyhrazena.