Druhý díl článku o topných kabelech se zaměřuje na metody odstraňování námrazy z komunikací a z okapů.
S ohledem na časté dotazy na úpravy bytových domů a kuchyní bylo na technické normalizační komisi rozhodnuto vypracovat TNI 33 2130 Elektrické instalace nízkého napětí – Vnitřní elektrické rozvody. Požadavky na elektroinstalaci bezbariérových bytů a bytových domů obsahujících byty zvláštního určení.
V současnosti existuje v tuzemské praxi pro elektrické rozvody ve zdravotnických prostorech ČSN 33 2140 Elektrický rozvod v místnostech pro lékařské účely z roku 1986. Tato norma byla v době vzniku plně v souladu s obdobnými předpisy ve vyspělých evropských státech, ale dnes již nevyhovuje moderním elektrickým zařízením v lékařství.
Na ovládání technických zařízení budov (dále jen TZB) byl v posledních třiceti letech kladen stále větší důraz. Dále, souběžně s tímto, byly zvyšovány požadavky na sledování některých rizik v objektech. Tyto funkce byly zpočátku zajišťovány stálým dozorem pověřených pracovníků či jednoduchým systémem hlásičů, ovšem opět s manuální obsluhou. Postupně, především s pokrokem v rozvoji logických obvodů a čidel, docházelo u jednotlivých zařízení k automatizaci a snižování požadavků na obsluhu.
Při rekonstrukcích elektrických rozvodů v bytech panelových domů je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru nové bytové rozvodnice. Její volbu a tím i její vybavení ovlivní výsledné rozhodnutí o rozsahu nutné rekonstrukce a případné možnosti využití stávajících, v podlahách zabudovaných světelných obvodů.