Celkem 16 studentů VŠ prošlo dalším ročníkem Letní energetické akademie

Již 17. ročníku Letní energetické akademie E.ONu se zúčastnilo 16 studentů z univerzit a vysokých škol z celého Česka
17. ročník Letní energetické akademie, kterou pořádá společnost E.ON, absolvovalo na přelomu července a srpna šestnáct studentů z vysokých škol z různých koutů Česka.
Akademií prošlo za dobu jejího trvání více než 250 studentů z tuzemských univerzit zaměřených na elektrotechniku a energetiku. Spousta z nich pokračuje v E.ONu v dalších aktivitách, které společnost studentům nabízí. Jsou to různé stipendijní a trainee programy, konzultace bakalářských a diplomových prací, ale i praxe a stáže. Některé ze studentů pak práce v energetice nadchne natolik, že se stanou součástí E.ONu a posílí týmy napříč společností už jako zaměstnanci.
Letní energetická akademie je pro studenty výhodná v tom, že si během jednoho týdne propojí teoretické informace ze školy s praktickým využitím. Studenti zavítají do míst, kam se veřejnost obvykle nemá šanci dostat. Účastníci letošní akademie navštívili třeba zapouzdřenou rozvodnu v Českých Budějovicích, bateriové úložiště a teplárnu v Mydlovarech, ukázku práce s autonomizovanými AI drony, laboratoř čisté energetiky v Českých Budějovicích, anebo dispečink distribuční společnosti EG.D. Zároveň viděli také ukázku práce pod napětím.
I letos čekala na studenty díky více než 30 zaměstnancům skupiny E.ON spousta přednášek, workshopů nebo setkání s manažery a nejvyšším vedením. Tentokrát se setkali s Pavlem Čadou, Lukášem Zatloukalem, Milanem Stejskalem a Tomášem Galíkem – vedoucími pracovníky distribuční společnosti EG.D, která patří do skupiny E.ON.

Skupina E.ON je tradičním partnerem české energetiky. Na českém trhu působíme od roku 1998. Dodáváme elektřinu 1,2 milionu zákazníků a zemním plynem zásobujeme více než 220.000 zákazníků, a to převážně v jižních Čechách a na jižní Moravě.