logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Filtr na vodu - jak vybrat ten správný?

Filtry na vodu jsou zařízení, která slouží k odstraňování nežádoucích látek z vody, jako jsou například chlor, pesticidy, herbicidy, písek, jíl a mnoho dalších. Jak ale vybrat ten správný?

Existuje mnoho různých typů filtrů na vodu, zde je několik základních kategorií filtrů:

  • Filtry na vodu s aktivním uhlím - Tyto filtry používají náplň aktivního uhlí, které adsorbuje organické látky, jako jsou pesticidy, herbicidy a chlor, z vody. Tyto filtry jsou často součástí nádobových filtrů nebo filtrů na kohoutek.
  • Sedimentační filtry - Filtrační (sedimentační) vložky se používají do potrubních filtrů jako předfiltrace pro rozmanitá zařízení. V domácnostech jako ochrana spotřebičů před opotřebením, ochrana domácích i průmyslových úpraven vody. Vložky jsou nejčastěji zhotoveny z polypropylenu.
  • Filtrační využívající princip iontové výměny - Iontová výměna je proces, při kterém jsou nežádoucí ionty obsažené ve vodě vyměňovány za jiné, které tam nevadí. Tento princip je velmi rozšířený, protože se s ním dá z vody odstranit velké množství látek. Může jít o železo, mangan a další kovy, dusičnany, vápník a hořčík.
  • Reverzní osmóza - Tento filtr využívá superjemné membrány, která odstraňuje látky z vody až na úrovni molekul. Umí z vody tedy odstranit až 99,9% všech látek a nechat v podstatě čisté H2O.
  • Pískové filtry na vodu - Pískové filtry jsou jedním z nejstarších a nejjednodušších typů filtračních zařízení na světě. Používají se k čištění vody od nečistot, jako jsou sedimenty, písek, usazeniny a jiné větší pevné látky. 

Jak vybrat správný filtr ať jde o průmyslový podnik, dílnu, domácnost či chalupu? Pošlete nám vaše požadavky, dostanete od nás návrh řešení zdarma.

Filtry na vodu EuroClean


EuroClean, s.r.o.
logo EuroClean, s.r.o.

Úprava vody a problémy spojené s úpravou a filtrací vody. EuroClean se specializuje na projekce, výrobu a dodávky technologických celků řešících nestandardní problémy investorů s vodou a vodním hospodářstvím.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.