logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Kontrola stropního filtru laminárního boxu

Nedílnou součástí komplexní kontroly stavu laminárního boxu je kontrola jeho stropního filtru, která spočívá ve stanovení rychlosti proudění v předem definovaných bodech ve shodě s ČSN EN ISO 14644-3

Měření, které je nedílnou součástí kontroly filtru laminárního boxu, probíhá ve shodě s požadavky pravidel GMP a normou ČSN EN ISO 14644-3 Čisté prostory a příslušná řízená prostředí - Část 3: Zkušební metody.

Vzhledem k hodnotám měřených rychlostí, které se pro požadované stejnosměrné proudění mají pohybovat v rozmezí 0,36 - 0,54 m/s, je jediným možným řešením použít vysoce přesný termický anemometr nebo multifunkční přístroj s vhodnou termickou sondou. V tomto případě používá firma BLOCK a.s. multifunkční přístroj TA550 se sondou 962, která je vhodná nejen díky své vyhovující přesnosti (+/-3% z měřené hodnoty nebo +/- 0,015 m/s, přičemž platí vždy vyšší hodnota), ale i díky teleskopu s integrovaným kloubem, pomocí něhož technik dokáže nastavit senzor sondy přesně kolmo na směr proudění vzduchu ze stropního filtru.

Jednotlivé měřené hodnoty jsou postupně ukládány do paměti přístroje a po skončení měření jsou data přeneseny do PC (formát csv), kde jsou uživatelem podle potřeby vyhodnoceny. V případě požadavku investora je možné hodnoty i přímo vytisknout na minitiskárnu díky rozhraní „Bluetooth“. 

Více informací


AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha
logo AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha

Designové ventilátory ICON, radiální horkovzdušné ventilátory, přístroje pro VZT: anemometry, mikromanometry, Prandtlovy sondy, teploměry a čidla, vlhkoměry, zvukoměry, ProHood, měření CO₂, MaR: čidla, snímače, převodníky. Odborná školení VZT. Servis ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.