logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

MELTEM - optimální pomocník v boji s nebezpečným RADONEM

Staronové téma nebezpečného radonu

O RADONU se všeobecně hovoří již několik desetiletí a u novostaveb je již léta řešen v rámci projektu. Mnoho stavebníků však provádí rekonstrukci bez stavebního povolení a toto neviditelné nebezpečí bez zápachu neřeší. Největším problémem je zateplování starších budov, které nemají žádné podlahové izolace zamezující prostupu RADONU do obytných místností. Zateplená fasáda znamená nulovou infiltraci a tím zvýšenou hladinu RADONU, CO2 i vlhkosti. Nejnebezpečnější je ale zvýšená hladina RADONU, která má při vysokých koncentracích výrazný vliv na výskyt rakoviny plic. Podle dostupných informací stojí RADON na druhém místě, ihned po kouření, u diagnózy této zákeřné nemoci.

V boji proti vysoké hladině RADONU v obytných místnostech si stojí větrací systémy na předních příčkách. Jedná se o jedno z nejúčinějších opatření a je výrazně levnější než jakékoliv stavební úpravy.
Optimálním řešením jsou větrací jednotky s rekuperací, které větrají v mírném přetlaku a tím vypuzují RADON i ze stěn objektu.

Rekuperační větrací jednotky MELTEM splňují všechna kritéria pro účinný boj s RADONEM. Jako lokální/decentrální jednotky je lze jednoduše instalovat dodatečně bez velkých stavebních úprav. Výkon jednotek 10 - 100m3/hod. zajistí dostatečnou výměnu vzduchu a tím sníží koncentraci RADONU na minimum. Možnost nastavení přetlakového větrání účinnost ještě násobí a tak zaručí požadovanou kvalitu vnitřního prostředí.

MELTEM dotuje měření RADONU a zajistí Vám měření jeho koncentrace za zlomkovou cenu.

Více informací


Meltem Wärmerückgewinnung GmbH & Co. KG
logo Meltem Wärmerückgewinnung GmbH & Co. KG

MELTEM - tradiční německý výrobce a dodavatel unikátních větracích jednotek s rekuperací M-WRG-II, M-WRG-S i odtahových ventilátorů VARIO. Již 40 let vyvíjí a zdokonaluje své výrobky nedaleko bavorského Mnichova. Made in Germany je zárukou pro stávající ...

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.