logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Ekologické balení ekologického topení

Vytápění využívající přírodní zdroje je z principu založeno na udržitelném přístupu k životním prostředí. Proto se snažíme už při výrobě a distribuci našich výrobků přemýšlet jinak. Ekologičtěji.

Ekologické topení. Ekologické balení. I malý krok může vést k velké změně 

Vytápění využívající přírodní zdroje je z principu založeno na udržitelném přístupu k životním prostředí. Proto se snažíme už při výrobě a distribuci našich výrobků přemýšlet jinak. Ekologičtěji.

Abychom usnadnili balení a převoz, rozhodli jsme se unifikovat velikost tří našich tepelných čerpadel NeoRé. Rozdílná velikost s sebou přinášela nejednotné postupy při balení, a navíc jsme neustále řešili dopravní standardy. Sjednocením velikostí jsme mohli zvolit jednotné balení bez ohledu na typ čerpadla. Díky tomuto rozhodnutí jsme si nechali na zakázku vyrobit papírové voštiny, do kterých nyní balíme celou vnitřní jednotku tepelného čerpadla.

Původní balení bylo přišroubované na OSB paletu, dnes je komplet papírové. Tedy až na sponkování a finální stažení páskami, které zatím nemají ekologičtější variantu. Zde vidíme příležitost pro zajímavý podnikatelský záměr budoucnosti.

Nové balení vnitřních jednotek čerpadel zkoušíme už rok a s výsledky jsme velmi spokojeni. Každé balení má asi o kilogram plastu méně než dříve. V součtu balíků a let půjde o číslo, které už stojí za zamyšlení. I malý krok může vést k velké změně. Jak proces balení vypadá v praxi, napoví naše video. Jen jsme ten záznam trochu zrychlili, protože i čas je entita, se kterou musíme zacházet velmi úsporně a efektivně.

Video z balení


NEOTA CZ s.r.o.
logo NEOTA CZ s.r.o.

Vyrábíme invertorová tepelná čerpadla vzduch-voda pod značkou NeoRé. Jsme průkopníci stropního topení a chlazení. Provádíme instalaci vytápění domu od návrhu po realizaci. Na naše tepelná čerpadla můžete získat dotace. Poradíme vám, jak na to!

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.