logo TZB-info

Funguje ventil správně?

Datum: 12.3.2019 02:34  |  Organizace: ista Česká republika s.r.o.  |  Firemní zpráva

Odborníci ze společnosti ista Česká republika pro vás připravili tipy, jak správně nastavit naše topení, aby bylo vytápění co nejefektivnější a zároveň úsporné. Základem je umět pracovat s termostatickou hlavicí.

ista Česká republika s.r.o.
Jeremiášova 947
155 00 Praha 5

tel.:+420 296 337 510-11
e-mail:
web:www.ista.com

V první řadě je potřeba vědět, zda můžete výkon radiátoru regulovat v plném rozsahu. Problémovým místem bývá buď ventil, nebo termostatická hlavice. Pamatujte, že jejich životnost není nekonečná. Oboje může být již opotřebované a může dojít k závadě, nebo zanesení nečistotami. Výsledkem je, že nejde termostatickou hlavicí otáčet, případně otáčíte, ale radiátor stále nehřeje.

Zkuste nejprve několikrát termostatickou hlavici otevřít a zavřít, pokud ani pak do radiátorů nejde teplo, můžete ještě vyzkoušet termostatickou hlavici sejmout a ventilovou kuželku několikrát stlačit. To často stačí k tomu, aby se opět uvolnila a začala fungovat.

Pokud ani to nepomůže, je nutná výměna. Některým problémům s nečistotami lze preventivně zabránit otevřením termoregulačního ventilu v letním období na maximum.

Pokud máte pochybnosti o správné funkci vaší termostatické hlavice nebo budete uvažovat o výměně hlavic na ista@ista.cz target="_blank">ista.cz pro vás máme připravené kvalitní hlavice od renomovaných výrobců za velmi výhodných podmínek.

Častou chybou je, že se o termostatické hlavice na radiátorech nestaráme a řešíme je až v okamžiku, kdy nefungují, jak by měly. Jejich životnost však bývá v rozpětí 10-15 let a na to bychom neměli zapomínat. Kromě zajištění správného fungování můžeme, díky stále vyspělejším technologiím, s novou a moderní termoregulační hlavicí i ušetřit náklady na vytápění.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Ing. František Jiřík

Jak navrhnout spalinové cesty při přechodu na kondenzační kotel

21.3.2019 | redakce
Při přechodu z atmosférického plynového kotle na kondenzační kotel typu C se upravují i spalinové cesty. Jaké je správné řešení a na co si dát pozor ukazuje Ing. František Jiřík ze Společenstva kominíků ČR.

ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050

21.3.2019 | redakce podle ČT 24 a tiskové zprávy MŽP ČR
Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nesmírně ambiciózní.

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (leden a únor 2019)

21.3.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN a jejich zaměření, z ledna až února 2019, související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

ISH 2019: budoucnost podle Vaillant

20.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobci tepelné techniky aktivně reagují na politicky stanovené cíle ochrany klimatu. Jak se tento trend projevuje a projeví v jejich nabídce, ukazuje Vaillant. I u něj zůstávají plynové kondenzační kotle centrem zájmu, po jehož boku roste segment tepelných čerpadel. Rostoucí nabídka "zelené" elektřiny se projevuje i v narůstající šíři dalších elektrických spotřebičů, které se podílejí na komfortu bydlení.

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.
diskuse: 1 příspěvek, 19.03.2019 16:14
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2019, všechna práva vyhrazena.