logo TZB-info

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

Datum: 15.5.2018 4:55  |  Autor: Michaela Mužíčková  |  Organizace: Obermeyer Helika a. s.  |  Firemní zpráva

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA zpracovala pro Ministerstvo obrany ČR projekt na výstavbu nové hasičské stanice na letišti Praha-Kbely.

Obermeyer Helika a. s.
Beranových 65
199 21 Praha 9

tel.:281 097 200
e-mail:
web:www.obermeyer.cz

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

OBERMEYER HELIKA v součinnosti se společností INTAR připravila projektovou dokumentaci od architektonické studie až po prováděcí projekt, včetně vybavení speciálními technologiemi pro výcvik posádky. Jde o stanici nejvyšší kategorie typu C, v České republice teprve třetí.

Nová hasičská stanice bude mít tři nadzemní podlaží s hrubou podlažní plochou 5 200 m2 a celkovou výškou 12 m. Konstrukce bude železobetonová, založená na pilotách, s klasicky vyzdívaným pláštěm. Objekt, vybudovaný na ploše 3 000 m2, bude zajišťovat komplexní zázemí pro letištní hasičskou jednotku, tedy poskytovat vhodné prostory pro pobyt a výcvik personálu a pro garážování mobilní zásahové hasičské techniky. Součástí areálu o rozloze 13 000 m2 bude i multifunkční cvičná věž s polygonem určeným pro simulaci jednotlivých hasičských zásahů, požární sport, lezecký a slaňovací výcvik a zároveň pro sušení hadic. Projekt zahrnuje i vybudování komunikací pro dopravní obslužnost budovy s návazností na stávající komunikace v areálu a dále venkovní skladovací a výcvikové zpevněné plochy.

Specifika TZB

Vzhledem k specifické funkci budovy byla součástí projektové dokumentace také ne zcela běžná technická zařízení. Z oboru vzduchotechniky jsou zvláštností speciální odtahy od výfuků v garážích, posuvně nastavitelné pro konkrétní stojící vozidlo. V garážích jsou dále odsávány skříně na zásahové oděvy.
Ve cvičném polygonu, což je vlastně velká labyrintová klec s mnoha překážkami, je instalováno vzduchotechnické zařízení umožňující okamžité havarijní odkouření místnosti z důvodu bezpečné pomoci cvičícímu při jakýchkoli potížích.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Václav Matyáš vedl SPS od roku 2004

Nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR

13.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy SPS
Novým prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR se stal bývalý pražský zastupitel a náměstek primátora Jiří Nouza a v komentáři stavebnictví za listopad 2018 uvedl dobré zprávy.
Dotace na Komunitní dům seniorů, Ilustrační foto, zdroj ESTAV

Žádosti o národní dotace lze stále podávat

13.1. 2:19   Dotace na brownfieldy, vyloučené lokality, veřejné služby, místní komunikace a infrastrukturu, ale i na bezbariérové obce a byty. více >>>

Bezplatný přístup k ČSN o elektronické fakturaci

13.1. 1:37   MMR bezplatným on-line přístupem k technické normě ČSN EN 16931-1:2017 zajistilo řádné a včasné naplnění evropské směrnice o elektronické fakturaci. více >>>

Kvartálna analýza slovenského stavebníctva Q4/2018

12.1. 2:54   Štúdia prináša najnovšie informácie o tom, ako sa bude slovenské stavebníctvo ďalej vyvíjať v roku 2019 a 2020. více >>> (CEEC Research s.r.o.)
Nárůst cen bytů v Praze v 2019, ilustrační obrázek

Byty v Praze - v 2019 se očekává růst o cca 2,9 %

30.12.2018 | redakce podle tiskové zprávy CEEC Research s.r.o.
Nejvíce se zdražování dotkne rezidenčních nemovitostí na území Prahy 8 a Prahy 1. Cena za m2 se pak bude pohybovat od 180 000 Kč v centru po 82 000 Kč na periferiích.
 
 


ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2019, všechna práva vyhrazena.