logo TZB-info

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

Datum: 15.5.2018 4:55  |  Autor: Michaela Mužíčková  |  Organizace: Obermeyer Helika a. s.  |  Firemní zpráva

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA zpracovala pro Ministerstvo obrany ČR projekt na výstavbu nové hasičské stanice na letišti Praha-Kbely.

Obermeyer Helika a. s.
Beranových 65
199 21 Praha 9

tel.:281 097 200
e-mail:
web:www.obermeyer.cz

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

OBERMEYER HELIKA v součinnosti se společností INTAR připravila projektovou dokumentaci od architektonické studie až po prováděcí projekt, včetně vybavení speciálními technologiemi pro výcvik posádky. Jde o stanici nejvyšší kategorie typu C, v České republice teprve třetí.

Nová hasičská stanice bude mít tři nadzemní podlaží s hrubou podlažní plochou 5 200 m2 a celkovou výškou 12 m. Konstrukce bude železobetonová, založená na pilotách, s klasicky vyzdívaným pláštěm. Objekt, vybudovaný na ploše 3 000 m2, bude zajišťovat komplexní zázemí pro letištní hasičskou jednotku, tedy poskytovat vhodné prostory pro pobyt a výcvik personálu a pro garážování mobilní zásahové hasičské techniky. Součástí areálu o rozloze 13 000 m2 bude i multifunkční cvičná věž s polygonem určeným pro simulaci jednotlivých hasičských zásahů, požární sport, lezecký a slaňovací výcvik a zároveň pro sušení hadic. Projekt zahrnuje i vybudování komunikací pro dopravní obslužnost budovy s návazností na stávající komunikace v areálu a dále venkovní skladovací a výcvikové zpevněné plochy.

Specifika TZB

Vzhledem k specifické funkci budovy byla součástí projektové dokumentace také ne zcela běžná technická zařízení. Z oboru vzduchotechniky jsou zvláštností speciální odtahy od výfuků v garážích, posuvně nastavitelné pro konkrétní stojící vozidlo. V garážích jsou dále odsávány skříně na zásahové oděvy.
Ve cvičném polygonu, což je vlastně velká labyrintová klec s mnoha překážkami, je instalováno vzduchotechnické zařízení umožňující okamžité havarijní odkouření místnosti z důvodu bezpečné pomoci cvičícímu při jakýchkoli potížích.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ilustrační obrázek, Liberec, foto D.Kopačková, redakce

Předkupní právo straší polovinu klientů Fincentrum Reality

8.5.2018 | Fincentrum Reality
Výraznou komplikaci na realitním trhu v ČR stále představuje zákonné předkupní právo. Od ledna se podíl na nebytové jednotce musí nejprve písemně nabídnout ostatním majitelům, do té doby nemovitost není volná. Minimální čekací lhůta jsou tři měsíce, což transakci protahuje, případně zásadně naruší.
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.