logo TZB-info

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

Datum: 15.5.2018 4:55  |  Autor: Michaela Mužíčková  |  Organizace: Obermeyer Helika a. s.  |  Firemní zpráva

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA zpracovala pro Ministerstvo obrany ČR projekt na výstavbu nové hasičské stanice na letišti Praha-Kbely.

Obermeyer Helika a. s.
Beranových 65
199 21 Praha 9

tel.:281 097 200
e-mail:
web:www.obermeyer.cz

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

OBERMEYER HELIKA v součinnosti se společností INTAR připravila projektovou dokumentaci od architektonické studie až po prováděcí projekt, včetně vybavení speciálními technologiemi pro výcvik posádky. Jde o stanici nejvyšší kategorie typu C, v České republice teprve třetí.

Nová hasičská stanice bude mít tři nadzemní podlaží s hrubou podlažní plochou 5 200 m2 a celkovou výškou 12 m. Konstrukce bude železobetonová, založená na pilotách, s klasicky vyzdívaným pláštěm. Objekt, vybudovaný na ploše 3 000 m2, bude zajišťovat komplexní zázemí pro letištní hasičskou jednotku, tedy poskytovat vhodné prostory pro pobyt a výcvik personálu a pro garážování mobilní zásahové hasičské techniky. Součástí areálu o rozloze 13 000 m2 bude i multifunkční cvičná věž s polygonem určeným pro simulaci jednotlivých hasičských zásahů, požární sport, lezecký a slaňovací výcvik a zároveň pro sušení hadic. Projekt zahrnuje i vybudování komunikací pro dopravní obslužnost budovy s návazností na stávající komunikace v areálu a dále venkovní skladovací a výcvikové zpevněné plochy.

Specifika TZB

Vzhledem k specifické funkci budovy byla součástí projektové dokumentace také ne zcela běžná technická zařízení. Z oboru vzduchotechniky jsou zvláštností speciální odtahy od výfuků v garážích, posuvně nastavitelné pro konkrétní stojící vozidlo. V garážích jsou dále odsávány skříně na zásahové oděvy.
Ve cvičném polygonu, což je vlastně velká labyrintová klec s mnoha překážkami, je instalováno vzduchotechnické zařízení umožňující okamžité havarijní odkouření místnosti z důvodu bezpečné pomoci cvičícímu při jakýchkoli potížích.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Kavárna Starbucks Tchaj-wan, zdroj: Kengo Kuma Creates Starbucks Store in Taiwan From 29 Shipping Containers

Přepravní kontejnery jako základní prvek kavárny Starbucks

20.10.2018 | redakce
Využívání přepravních kontejnerů zdůrazňuje význam snižování a opětovného využití průmyslových odpadů a materiálů, umožňuje zajímavé architektonické řešení a využití běžně nezastavitelných ploch.

KOMA, Baťovská tradice ve Vizovicích

12.10.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Společnost KOMA otevřela svoje brány široké odborné veřejnosti v rámci Dnů architektury. Zároveň zde otevřela reinkarnovaný pavilon České republiky ze světové výstavy EXPO 2015 v Miláně, který byl oceněn bronzovou medailí za architekturu.
Tvoříme interiér s českou designérkou, Ing. Iva Bastlová, DiS.

Tvoříme interiér s českou designérkou - čemu je třeba se bránit?

12.10. 1:05   Braňte se impulsivním nákupům, nákupům v akci, radám blízkých i kolegů, radí s úsměvem ve videu interiérová designérka Ing. Iva Bastlová, DiS., která je autorkou i nové publikace o interiérovém designu. více >>>
V roce 2021 by mohl být schválen již nový stavební zákon, ilustrační obrázek, foto redakce

V roce 2021 by mohl být schválen nový stavební zákon

11.10.2018 | redakce
Návrh věcného záměru nového stavebního zákona, který v ČR zjednoduší a zrychlí přípravu realizace staveb, včetně RIA, by mohly vzniknout už do konce letošního roku. Další termíny podle MMR ČR a HK ČR: 2021 schválení, 2023 platnost.
Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj a Vladimír Dlouhý, prezident HK ČR při podpisu memoranda, foto tisková zpráva MMR ČR

Rekodifikace veřejného stavebního práva v ČR

8.10. 17:44   Na MMR ČR bylo dnes podepsáno Memorandum o spolupráci na projektu rekodifikace veřejného stavebního práva v ČR. Na stránkách HK ČR lze podávat podněty. více >>>
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.