logo TZB-info

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

Datum: 15.5.2018 4:55  |  Autor: Michaela Mužíčková  |  Organizace: Obermeyer Helika a. s.  |  Firemní zpráva

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA zpracovala pro Ministerstvo obrany ČR projekt na výstavbu nové hasičské stanice na letišti Praha-Kbely.

Obermeyer Helika a. s.
Beranových 65
199 21 Praha 9

tel.:281 097 200
e-mail:
web:www.obermeyer.cz

Obermeyer Helika se podílí na projektu hasičské stanice nejvyšší kategorie pro vojenské letiště Kbely

OBERMEYER HELIKA v součinnosti se společností INTAR připravila projektovou dokumentaci od architektonické studie až po prováděcí projekt, včetně vybavení speciálními technologiemi pro výcvik posádky. Jde o stanici nejvyšší kategorie typu C, v České republice teprve třetí.

Nová hasičská stanice bude mít tři nadzemní podlaží s hrubou podlažní plochou 5 200 m2 a celkovou výškou 12 m. Konstrukce bude železobetonová, založená na pilotách, s klasicky vyzdívaným pláštěm. Objekt, vybudovaný na ploše 3 000 m2, bude zajišťovat komplexní zázemí pro letištní hasičskou jednotku, tedy poskytovat vhodné prostory pro pobyt a výcvik personálu a pro garážování mobilní zásahové hasičské techniky. Součástí areálu o rozloze 13 000 m2 bude i multifunkční cvičná věž s polygonem určeným pro simulaci jednotlivých hasičských zásahů, požární sport, lezecký a slaňovací výcvik a zároveň pro sušení hadic. Projekt zahrnuje i vybudování komunikací pro dopravní obslužnost budovy s návazností na stávající komunikace v areálu a dále venkovní skladovací a výcvikové zpevněné plochy.

Specifika TZB

Vzhledem k specifické funkci budovy byla součástí projektové dokumentace také ne zcela běžná technická zařízení. Z oboru vzduchotechniky jsou zvláštností speciální odtahy od výfuků v garážích, posuvně nastavitelné pro konkrétní stojící vozidlo. V garážích jsou dále odsávány skříně na zásahové oděvy.
Ve cvičném polygonu, což je vlastně velká labyrintová klec s mnoha překážkami, je instalováno vzduchotechnické zařízení umožňující okamžité havarijní odkouření místnosti z důvodu bezpečné pomoci cvičícímu při jakýchkoli potížích.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Úvěrový program na pořízení nebo modernizaci obydlí pro mladé do 36 let pečující o dítě do 15 let

18.8. 03:00   Státní fond rozvoje bydlení sbírá v Praze a Olomouci od středeční osmé hodiny ranní žádosti o půjčky na modernizaci a koupi bydlení pro mladé rodiny. Mezi žadatele rozdělí 650 milionů korun. Na každého se však nedostane. více >>>
© habrda - Fotolia.com

Rodinné domy a pozemky stále středem zájmu investorů

12.8.2018 | Vlastimil Růžička, redakce dle informací ČSÚ
Český statistický úřad (ČSÚ) vydává publikace, které sledují vývoj v mnoha oblastech stavebnictví. Aktuálně jsme se společně se zástupci oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby věnovali dokončeným rodinným domům podle energetické náročnosti, technickému vybavení nově dokončených rodinných domů, stranou nezůstaly ani bytové domy a stavební pozemky.
VIA 57 West residential building in NY

Best skyscraper stands in New York City

10.8.2018 | redakce
The winner of the annual Emporis Skyscraper Award for the best new Skyscraper of the year is spectacular 34-story residential building VIA 57 West in New York City, USA.
Výstava studentských prací - bytová výstavba a parkové výstavby, Praha, Branický pivovar, foro redakce

Lokalita Branické nádraží – výstava studentských projektů

10.8.2018 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
V parku před Branickým pivovarem v Praze právě probíhá výstava studentských prací. Studenti navrhovali podobu nové bytové výstavby a parkové výstavby v lokalitě. Vedoucí ateliéru Ing. arch. Jan Kašpar, Ph.D. odpovídá na otázky redakce TZB-info.

Modulární pavilon Expo 2015 v Centru modulární architektury KOMA

9.8.2018 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Světová výstava Expo 2015 v Miláně byla pro Českou republiku významná prezentací modulárního pavilonu od společnosti KOMA Modular. Stavba, kterou navrhl tým architektů Chybík & Krištof, byla na výstavě oceněna bronzovou medailí za architekturu. V roce 2018 se stává součástí Centra modulární architektury společnosti KOMA v jejím vizovickém sídle.
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.