logo TZB-info


Výstavba skladů a hal zpomalila

Datum: 6.12.2017 9:00  |  Autor: ČTK

Výstavba skladů a výrobních hal v Česku zpomalila. Developeři dokončili 139.800 metrů čtverečních těchto ploch, meziročně to je o třetinu (36 procent) méně.

Informovalo o tom sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF). Naopak aktivita firem výrazně stoupla, celkem si pronajaly 628.900 metrů čtverečních skladových a výrobních ploch. Z toho 73 procent tvořily nové smlouvy. Jen během druhého čtvrtletí se uzavřely smlouvy na 385.600 metrů čtverečních prostor, to je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 41 procent více. Mezičtvrtletně jde o růst o 58 procent.

Největší nájemní transakcí uzavřenou ve druhém čtvrtletí 2015 byla expanze společnosti Globus o zhruba 33.500 metrů čtverečních v areálu Prologis Park Prague-Jirny, která bude zajištěna výstavbou nového distribučního skladu na míru. Druhou největší transakcí se stal předpronájem podepsaný společností IAC na prostory, které budou postaveny na míru v CTParku Zákupy (18.600 metrů čtverečních) a třetí největší nájemní transakcí pak pronájem prostor v CTParku Plzeň společnosti Hisense (15.000 metrů čtverečních).

Neobsazených skladů a výrobních hal na konci pololetí mírně ubylo na 6,9 procenta. Mezičtvrtletně jde o pokles o 0,9 procentního bodu a v meziročním srovnání o 1,88 procentního bodu.

Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v Česku na konci prvního pololetí dosáhla 5,26 milionu metrů čtverečních. Z toho je 2,1 milionu metrů čtverečních v Praze a jejím širším okolí. Následuje Jihomoravský kraj (830.000 metrů čtverečních) a Plzeňský kraj (719.000 metrů čtverečních).

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ilustrační obrázek, Liberec, foto D.Kopačková, redakce

Předkupní právo straší polovinu klientů Fincentrum Reality

8.5.2018 | Fincentrum Reality
Výraznou komplikaci na realitním trhu v ČR stále představuje zákonné předkupní právo. Od ledna se podíl na nebytové jednotce musí nejprve písemně nabídnout ostatním majitelům, do té doby nemovitost není volná. Minimální čekací lhůta jsou tři měsíce, což transakci protahuje, případně zásadně naruší.
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.