logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Přemýšlíte, jak chytře zateplit váš dům? Foukaná vata je ideálním řešením

Topná sezóna pomalu končí a vlastníci domů začínají rekapitulovat náklady. Zvlášť při současném růstu cen energií mohou být konečné částky nad očekávání vysoké. Pokud hledáte způsob, jak ušetřit, zvažte zateplení skelnou minerální vatou.

Udržet v domě ideální teplotu může být problém. Zejména u starších objektů teplo uniká netěsnícími okny nebo špatně izolovanou střechou. Nezateplené obvodové zdi mohou dle odborníků ze společnosti Knauf Insulation propouštět až 25 % tepelné energie. Cílem majitele domu je proto zajistit těsnění tak, aby se izolační materiál dostal i do hůře dostupných míst.

Nespornou výhodou foukané vaty je především její schopnost držet tvar, díky které se materiál časem nesesedá. V rámci aplikace vytvoří souvislou vrstvu, ve které nevznikají mezery. Speciálním přístrojem, na jehož konci je fukar, se sypká vata rozfouká a dostane se tak všude, kam je potřeba.

Pokud se rozhodnete dům zateplit, například v rámci rekonstrukce, na izolaci rozhodně nešetřete. „Je to investice, která má návratnost přibližně 3–5 let,“ říká vedoucí obchodního oddělení Knauf Insulation Roman Křivánek. Přínos zateplení domu pocítíte na vlastní kůži i mimo zimní měsíce. V létě totiž dokáže v místnostech udržet příjemnou teplotu i navzdory venkovním horkům. Funguje podobně jako klimatizace, jejíž provoz je ovšem nákladný.


Bezpečnost na prvním místě. Skelná minerální vata toto tvrzení splňuje do puntíku. Je nehořlavá, neabsorbuje vlhkost a neobsahuje chemické látky ohrožující lidské zdraví. Odolává i plísním, protože zabraňuje kondenzaci vodní páry na stěnách. Další velkou výhodou je fakt, že tlumí hluk, což jistě ocení například muzikanti i ti, kdo si potrpí na vyšší míru soukromí. V neposlední řadě je třeba zmínit, že je 100% recyklovatelná, a tudíž šetrná k životnímu prostředí.

Kvalitní foukanou vatu je nejlepší pořídit od ověřených dodavatelů, kteří dodržují podmínky platné technické i enviromentální legislativy. Můžete také čerpat dotaci od Fondu životního prostředí s názvem Nová zelená úsporám Light.


KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
logo KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o. dodává klientům izolace ze skelné a kamenné vlny. Nabízí široké spektrum produktů pro bytové a nebytové budovy a zaměřuje se na komplexní řešení ve snižování energetické náročnosti. Staví na 30 letech zkušeností a patří ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.