logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Zateplovací systém StoTherm Wood je vyladěný pro dřevostavby

Dřevostavby jsou na našem trhu v poslední době synonymem pro rychlé a kvalitní bydlení. To je samozřejmě pravda, často se však při argumentaci zapomíná, že to je také cesta ke zdravému a vskutku ekologickému domovu.

Maximálně ohleduplný k našemu zdraví a pohodlí je také fasádní zateplovací systém StoTherm Wood, který pro dodavatele dřevostaveb vyrábí a dodává koncern Sto, světový lídr ve vývoji a výrobě zateplovacích systémů.

Nejprodávanější ekologický kontaktní zateplovací systém na světě je na trhu již 20 let a výborně se uplatňuje nejen na difúzně uzavřených fasádách, ale je odzkoušen i na difuzně otevřené konstrukci současných dřevostaveb. Na našem trhu jej například využívá společnost Atrium, s.r.o. z Horažďovic, která StoTherm Wood instaluje do svého konstrukčního systému Difutech®. Atrium ví, co dělá a má velmi dobré důvody, proč si právě tento systém pro fasády svých dřevostaveb vybrala.

Srdcem systému jsou dřevovláknité izolační desky

Izolační desky vyrobené z dřevných vláken mají vynikající stavebně-fyzikální charakteristiky. Systém StoTherm Wood tak i díky nim vytváří pohodlí po celý rok. V zimě brání úniku tepla (tepelná vodivost je pouhých 0,039 W/m*K), v létě díky vysoké tepelné kapacitě izolačních desek udržuje fasádní systém dům po delší dobu příjemně chladnější.

Řez systému StoTherm Wood
Řez systému StoTherm Wood

Nízké hodnoty μ (odolnost proti difuzi vodní páry) potvrzují vysokou difúzní otevřenost desky. Odolnost a klasifikace kontaktního zateplovacího systém StoTherm Wood jsou potvrzeny evropskými technickými certifikáty (ETA). Venkovní stěna, zateplená tímto systémem (s izolační deskou tloušťky 10 cm) redukuje v dřevěné konstrukci hluk na hodnotu Rw = 50 dB. Ticho v domě je tak zaručeno. Fasádní systém je certifikován pro konstrukce se zvýšenou požární odolností - požární ochrana REI 90 je osvědčená v mnoha variantách dřevěných rámových konstrukcí, které tento zateplovací systém využívají. StoTherm Wood splňuje také nejvyšší požadavky na ochranu proti vlhkosti. Dřevo pro výrobu izolačních desek lesu opravdu nechybí - dřevovláknité desky se vyrábějí v suchém procesu z dřevěných štěpků (bez kúry) ze smrku a z jedle. Za tímto účelem není třeba ani jediný strom pokácet, protože se používá pouze řezivo z probírek. Při výrobě se používají výhradně pojidla a pryskyřice bez emisí. Zbytky desek mohou být likvidovány ekologicky bezpečné jako "stavební a demoliční dřevo". StoTherm Wood tak právem nese označení kvality Natureplus®, které identifikuje nejlepší produkty pro trvale udržitelnou výstavbu. O maximální ohleduplnosti k zdraví a životnímu prostředí svědčí i nejstarší ekoznačka na světě - Modrý anděl (Der Blaue Engel).

Široké možnosti povrchových úprav dovolují upravit fasádu podle preferencí majitele

Firma Sto má v rukou systém, který umožní představy architekta či investora o vzhledu fasády snadno převést do skutečnosti. Široká škála výrobků – stěrky, omítky, barvy, lazury, laky, obklady – umožňuje uskutečnit i nápadité individuální představy. K dispozici máte omítky v nejrůznějších zrnitostech a barvách, pro téměř každý druh podkladu a účel užití: od klasické škrábané a rýhované omítky, univerzální modelační omítky až po mimořádně odolné omítky z přírodních kamínků. Pro zateplovací systém StoTherm Wood se dá použít například i velmi žádaná vrchní omítka s lotosovým efektem® se škrábanou strukturou Sto Lotusan K / MP se samočistícím lotosovým efektem, díky kterému jsou nečistoty z omítky smývány deštěm. Sto umí nabídnout i omítky a fasády se vzhledem přírodních materiálů. Snadno tak vytvoříte povrchy se vhledem dřeva, systém Sto BetonOptik umožňuje získat vzhled pohledového betonu nejen na zateplovací systém, ale v případě zájmu i na standardní stavební povrchy v interiéru. Součástí nabídky kreativních úprav fasády jsou i úpravy imitující vzhled cihel, samozřejmostí je velký výběr povrchů a barev.

Široká škála výrobků – stěrky, omítky, barvy, lazury, laky, obklady – umožňuje u fasádního systému StoTherm Wood uskutečnit i nápadité individuální představy.
Široká škála výrobků – stěrky, omítky, barvy, lazury, laky, obklady – umožňuje u fasádního systému StoTherm Wood uskutečnit i nápadité individuální představy.

Výrobci dřevostaveb ocení variabilitu, životnost, certifikaci a snadnou montáž

StoTherm Wood se výborně hodí k profesionální izolaci vnějších stěn v dřevěné konstrukci. Práce s fasádním systémem je snadná, upevňovat jej můžete na podkladní desky kotvením hmoždinkami nebo sponkováním nebo sponkováním přímo do konstrukce dřevostavby. Zákazníka zajímá vždy kvalita a životnost a i tady se na StoTherm může výrobce plně spolehnout. Systém splňuje nejvyšší standardy odolnosti vůči mikroorganismům, v kombinaci s vrchní omítkou na bázi minerální nebo na bázi organických a silikonových pryskyřic nabízí fasáda dlouhodobou odolnost i proti trhlinám a nárazům. Obavy nejsou na místě ani v případě velmi tmavých barevných odstínů, se kterými jsou díky vysoké absorpci světla a tepla běžné zateplovací systémy náchylné k popraskání. Fasádní systém StoTherm Wood překoná i tyto problémy bez poškození a vlivu na kvalitu povrchu. Kvalita a dlouhověkost tohoto zateplovacího systému jsou potvrzeny řadou certifikátů a schválení od nezávislých zkušeben včetně Evropského technického schválení ETA.

Rodinný dům v Rakousku s fasádním systémem StoTherm Wood, omítkou Stolit K6 a fasádní barvou StoColor Lotusan.
Rodinný dům v Rakousku s fasádním systémem StoTherm Wood, omítkou Stolit K6 a fasádní barvou StoColor Lotusan.
Rodinný dům pro více rodin v německém Hofheimu s fasádním systémem StoTherm Wood a minerální vrchní omítkou StoMiral.
Rodinný dům pro více rodin v německém Hofheimu s fasádním systémem StoTherm Wood a minerální vrchní omítkou StoMiral.

Pokud vás zateplovací systém StoTherm Wood zaujal, navštivte webové stránky, kde najdete řadu dalších informací o skladbě, povrchových úpravách a barevnosti fasády.


Sto s.r.o.
logo Sto s.r.o.

Sto s.r.o. je součástí německého koncernu Sto, který je světovým lídrem v oblasti kontaktních zateplovacích systémů. Součástí sortimentu jsou i předsazené odvětrávané systémy, fasádní i interiérové omítky a barvy, lepicí a stěrkové tmely, designové úpravy ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.