logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Venkovní stínění, hit podpořený dotacemi. Informace i dodavatele získáte na Stavebním veletrhu

Teploty vysoko nad třicet stupňů, to začíná být letní realita. Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění, které dovede zmenšit žár, který se do domů či bytů dostává. Poptávka každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám.

LOMAX Nová zelená úsporám
LOMAX Nová zelená úsporám

Je spojeno s příspěvky na zateplování. Na Stavebním veletrhu v Brně bude od 27. 2. do 2. 3. 2019 řada firem, které se cloněním zabývají, a také máte možnost se přímo zeptat zástupců Státního fondu životního prostředí ČR nebo odborného svazu.

LOMAX představuje unikátní lamelu

Až o 35 procent meziroční nárůst o venkovní žaluzie a předokenní rolety zaznamenává společnost LOMAX. Na vyšší poptávku se chystá firma se sídlem v jihomoravských Bořeticích i letos. Na výstavišti představí mimo jiné speciální lamely Z70. Zásadní předností je výška jejího nábalu, která je českém trhu nejnižší. Díky svému provedení odstíní velkou většinu světelného záření a tepelné energie ještě před vstupem do interiéru. Dominantním výrobkem firmy LOMAX jsou garážová vrata a věnuje se též výrobě hliníkových vchodových dveří. Všechny prvky výrazně zamezují vniku a úniku tepla, šetří energetické náklady. Expozici společnosti najdete v pavilonu P.

Sun System jde na slunce i s pergolami

Velkou pomocí proti slunečnímu žáru jsou pergoly. Právě ty na Stavebním veletrhu představí společnost SUN SYSTEM. V expozici najdou zájemci o tuto formu venkovního zastínění hned několik možností. Například bioklimatické pergoly, což je nejmodernější typ s naklápěcími lamelami, které kromě zastínění zajistí i cirkulaci vzduchu. V nabídce jsou též posuvné pergoly nebo jednoduché zastínění pomocí polykarbonátů či bezpečnostního skla. Základem všech typů je hliníková konstrukce. A hliník hraje hlavní roli také u moderních bezúdržbových plotů, které také firma na veletrzích představí. Samozřejmě přiveze i nabídku svého vnitřního a venkovního zastínění.

ACTUAL kromě stínění přiveze oceněná okna

Venkovní žaluzie a rolety má v nabídce též společnost ACTUAL, u ní si vyberete i ochranu proti hmyzu. Rodinná firma se orientuje hlavně na okna, jako první v Rakousku přišla s plastovými profilovými systémy. Na výstavišti představí okna ALWOOD a ALEVO. Okno ACTUAL poprvé v historii získalo mezinárodně uznávané ocenění za design „red dot design“ a současně inovační cenu za energetickou úspornost rakouského ministerstva životního prostředí.

Nechte si poradit u odborníků na slovo vzatých

Pokud si v případě stínicí techniky nevíte rady, na Stavebním veletrhu váš problém pomohou vyřešit zástupci Svazu podnikatelů ve stínicí technice. Mají pro tuto příležitost připraveno poradenské centrum a odpoví vám zde i na dotazy týkající se oken. Od ledna letošního roku je Svaz členem celoevropského sdružení stínicí techniky ES-SO, což mu umožňuje přístup k ještě většímu množství informací o oboru a současně možnost podílet se na jejich vypracovávání.

Jak na dotace? Nejlíp vědí zástupci SFŽP

Co se týká samotných dotací na zastínění, bude určitě dobré se obrátit na vyhlašovatele programu Nová zelená úsporám, tedy Státní fond životního prostředí ČR. Jednoduše řečeno, výše podpory činí pět set nebo tisíc korun za metr čtvereční stíněné plochy dle způsobu ovládání. Určitě si ale přijďte zjistit podrobnosti na výstaviště, kde budou zástupci SFŽP připraveni odpovídat na otázky nejen, co se týká stínění, ale dotací na zateplení, výměnu kotle či hospodaření s dešťovou vodou.

https://www.bvv.cz/_prw_/S_aktuality37=39/stavebni-veletrh-brno/aktuality/venkovni-stineni-hit-podporeny-dotacemi/


Veletrhy Brno, a.s.
logo Veletrhy Brno, a.s.

Největší realizátor veletrhů a výstav v České republice s více než třicetiletými zkušenostmi v oboru. Hlavními obory činnosti je poskytování obchodních (výstavářských) služeb pro podniky a pronájem vlastních nemovitostí (výstavních ploch a pavilonů). ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.